Stadion Radnika u Surdulici
Gledalaca: 400
Glavni sudija: Đorđević Miloš (Novi Beograd)
Pomoćnici: Bogićević Dragan (Beograd), Miškeljin Miloš (Beograd)

Strelci: 1-0 Zlatanocvić 10’ 1-1 Mićić 15’ 2-1 Stojanović u 38’ (iz jedanaesterca) 3-1 Danoški 51’ 3-2 Grabež 70’
Žuti kartoni: Ristović (Radnik), Čeković, Kojić, Živković

RADNIK: Vasiljević, Dordević, Kyeremeh, StojanovićI, Mladenović, Danoški (od 81’ Ristović), Pavlović, Pantelić (od 71’ Stojanović F.) ,Stanisavljević, Žarković (81’ Milovanović), Zlatanović.

BAČKA: Zogović, Kostić(od 39’ Arsić), Grabež, Pantić, Živković, Ilić (od 61’ Šubert), Đorić, Kojić (od 68’ Pantić I.), Čeković, Bajić, Mićić

U Surdulici je odigran jedan interesantan susret između domaćeg Radnika i gostujuće ekipe Bačke iz Bačke Palanke u okviru 22. kola Superlige Srbije koje je i ujedno poslednje kolo u ovoj kalendarskoj godini.

Domaćin osokoljen trijumfom nad ekipom Mačve u prošlom kolu tražio je nova tri boda kako bi na zimsku pauzu otišao u odličnom raspoloženju sa 28 osvojenih bodova ove jeseni, dok su gosti iz Bačke Palanke došli u nešto izmenjenom sasatavu u odnosu na meč sa Vojvodinom sa željom da se nadigravaju i da probaju da iznenade domaćina i poprave svoj bodovni saldo i odu na zimsku pauzu sa željom da im proleće bude berićetnije od jeseni.

Početak utakmice je nagovestio odličan fudbal u Surdulici gde su obe ekipe u utakmicu ušle otvoreno u meč. Domaćin je prvi poveo u 10. minutu golom Igora Zlatanovića, međutim gosti su ekspresno uzvratili i poravnali tezultat na 1-1 golom Luke Mićića u 15. munutu i tek tada se borba rasplamsala.

Radnik – Bačka

Geplaatst door Bačka Palanka Info op Zaterdag 15 december 2018

Smenjivale su se šanse na jednoj i na dtugoj strani, ali je opet prva do vođstva došla ekipa Radnika u 38. minutu golom Stojanovića iz opravdano dosuđenog jedanaesterca što je bio i konačan rezultat prvih 45 minuta.

U nastavku domaćin odmah u 51. minutu golom Danoškog povećava svoju prednost na 3-1 da bi golom Grabeža gosti smanjili na 3-2 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Radnik – Bačka 2. poluvreme

Radnik je pobedio i upisao novu trojku iako su gosti pružili odličnu partiju i da su oni pobedili ne bi bilo nezasluženo.

Radnik – Bačka 3-2.

Sledi zimska pauza, start prolećne polusezone zakazan je za 16. februar naredne godine.

Autor: BPinfo.rs