Pomoćnici: Milovan Ristić, Dalibor Đurđević
Strelci: 0:1 Nikolić 7’ 0:2 Rikardo 56’ 0:3 Zakarić 77’

BAČKA: Zogović, Jovanović, Ilić, Žarković, Grabež, Bjeloš, Pantić, Tomić (od 74. min Mićić), Radinović (od 89. min Balabanović) Makarić, Radović (od 46. min Gavrić)

PARTIZAN: Stojković, Nemanja R. Miletić, Nemanja G. Miletić, Marković (od 84. min Šehović), Valijente, Zdjelar, Kosović, Tošić (od 70. min Enake), Zakarić, Nikolić, Rikardo (od 89z Stefanović)

Otvaranje prolećne polusezone na stadionu Slavko Maletin „Vava“ donelo je istinski spektakl.

Pred nešto više od 4000 ljubitelja fudbala snage su odmerili Bačka i Partizan, gde su se jedni i drugi potrudili da svojom igrom i borbenošću uz sijaset čvrstih i snažnih duela dođu do bodova.

Ton dobroj igri obeju ekipa davala je atmosfera na stadionu Slavko Maletin „Vava“ gde su navijači Bačke i Partizana bili dvanaesti igrač svojih ekipa koji su bodrenjem i velikom podrškom terali igrače na dobru igru.

Na terenu igrači Bačke od prvog minuta krenuli su dosta agresivnije i borbenije od igrača u Crno-belim dresovima koji su se u uvodnim trenucima susreta orijentisali na nešto oprezniju igru.

Prvu priliku za promenu rezultata imala je ekipa Partizana i odmah je pretvorila u pogodak. Golom Nikolića posle jedne bezopasne akcije koja naizgled nije obećavala. Odmah potom u 10. min Kosović je odlično prošao po levoj strani, odlično centrirao ka Rikardu koji je sam sa pet metara šutirao glavom, međutim Bojan Zogović je odlično intervenisao.

Posle te šanse ništa se interesantno nije dešavalo na terenu u prvih pola sata igre. U 36. minutu stopostotna šansa za Partizan. Tošić je odlično uposlio Rikarda Gomeša koji izlazi sam pred Zogovića i neprecizno šutira. Njegov šut je završio tik pored leve stative Zogovićevog gola. U 43. minutu Radinović je pokušao sa 25 metara ali je bio neprecizan. To je bilo sve u prvih 45 minuta ovoga susreta gde su gosti poveli od 7. minuta golom Nikolića.

Na odmor se otišlo rezultatom 1-0 za crno-bele.

U drugih 45 minuta obe ekipe su ušle agresivnije i borbenije. Prvu priliku imao je Partizan preko Zorana Tošića u 47. minutu da bi Bačka pripretila posle prekida iz kornera samo minut kasnije.

Ulaskom Nebojše Gavrića ekipa Bačke je počela da igra. U 55. minutu Radinović je odlično proigrao Gavrića koji je odlično šutirao ali je Vladimir Stojković lako intervenisao.

I kada se činilo da je Bačka konačno krenula da igra sevnula je kontra Partizana.

Nemanja Miletić je odlično centrirao sa desnog boka i bukvalno u „trepavicu“ kojem nije bilo teško da sa 6-7 metara loptu šalje u mrežu za Bačka – Partizan 0-2.

U 66. minutu Tošić je uposlio Zakarića koji je odlično šutirao sa 20 metara ali je za malo bio neprecizan. U 77. minutu Zakarić je efektnim golom stavio tačku na ovu utakmicu 0-3.

Partizan se sve pitao na terenu i utakmicu priveo lagano kraju. Prolećna premijera crno-belih je uspela dok ekipa Bačke se okreće narednim utakmicama gde će tražiti svoju šansu za osvajanje bodova u svojoj borbi za opstanak u Superligaškom karavanu.