Ватромет поред Дунава – Бачка преживела Косанов Напредак

Домаћин два пута јурио предност Крушевљана, на крају 3:3

Квалитет фудбала можда није врхунски, али уме и домаћа Суперлига навијачима пружи узбудљиве дуеле. Такав је био у петак увече у Бачкој Паланци, где су домаћа ОФК Бачка и крушевачки Напредак одиграли 3:3 у премијерној утакмици 18. кола.

Био је то меч са доста преокрета, а на крају је домаћин био задовољнији оваквим исходом из два разлога – губио је до средине другог полувремена, а притом је успео да остане непоражен у дуелу са тимом из горњег дела табеле.

Двоструки стрелац за ОФК Бачку био је Филип Бајић, а оба поготка постигао је из пенала. Оним другим, у 73. минуту, поставио је коначан резултат. Почетак утакмице припаоје екипи Милорада Косановића.

Крушевљани су повели већ у 12. минуту када је Милош Вулић био најсналажљивији пред противничким голом. Шест минута касније домаћин је изједначио првим поготком Бајића са беле тачке.

Потпуни преокрет ОФК Бачкој донео је везиста Дамир Чековић који је мрежу затресао у 58. минуту и тада је деловало да би домаћин могао да освоји сва три бода. Ипак, тако нису мислили гости из Крушевца.

Међутим, у наставку је Косановићева екипа потврдила квалитет. Изједначио је Никола Ескић у 66. минуту, да би само четири минута касније нову предност Напретку донео ове сезоне сјајни Алекса Вукановић.