Crvena zvezda bolja od Bačke! Bačka – Crvena zvezda 1:3 (1:2)

Stadion: Slavko Maletin “Vava”
Gledalaca: 5500
Glavni sudija: Dragan Čolović (Raška)
Pomoćnici: Dejan Petrović (Kikinda), Dragan Peranović (Šajkaš)
Strelci: 0-1 Pavkov 7. min 0-2 Savić 12. min 1-2 Radović 15. min 1-3 Stojković 62. min.
Žuti kartoni: Zogović, Gavrić, Ilić, Jovanović, (Bačka), Stojković, Jovančić, Babić (C.Zvezda)

BAČKA: Zogović, Jovanović, Žarković (od 88. min Đurić), Gojković, Ilić, Bjeloš, Pantić, Radinović (od 84. min Balabanović), Tomić, Radović, Gavrić (od 72. min Mićić)

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Rodić, Savić, Babić, Jovančić, Ivanića, Simić (od 59. min Marin), Ben (od 72. min Vukanović), Pavkov (od 80. min Boaći), Čaušić

Stadion Slavko Maletin “Vava” danas je bio tesan da primi sve ljubitelje fudbala u Bačkoj Palanci i okolnim mestima.

Bačka je danas ugostila ekipu Crvene zvezde pred oko nesto više od 5500 gledalaca i pružila dosta dobar otpor aktuelnom šamoionu drzave i lideru na tabeli SLS koji je ipak došao do bodova u Bačkoj Palanci savladavši „Plave“sa „Vave“ i tako nastavila seriju nepobedljivosti.

Atmosfera na stadionu bila je odlična, a ton odličnoj atmosferi na „Vavi“ davale su pristalice jednog i drugog kluba koji su odličnim navijanjem davali podršku izabranicima Vladana Milojevića i Zorana Govedaeice a na terenu.

Već u sedmom minutu Zvezda vodi. Centaršut sa desne strane Simića na glavu Bena koji šutira sa pet metara, ali golman Bačke Zogović odlično interveniše, na odbijenu loptu natrčava Pavkov i šalje je u nebranjeni deo mreže.

Zvezda odmah posle vođstva udvostručava svoju prednost. Posle prekida sa desne strane pred golom Zogovića najbolje se snašao Savić i sproveo loptu u mrežu za vođstvo od 2-0.

Bačka posle brzog šoka odmah smanjuje na 2-1 golom Nikole Radovića. Posle dobre kontre ekipe Bačke, Gavrić je odlično uposlio Radovića kojem nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu za 2-1 već u 16. min. Kakav početak susreta na stadionu Slavko Maletin “Vava”…

U 21. minutu idealna šansa za Crvenu zvezdu. Simić je odlično probio po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, “zavrnuo” povratnu loptu za Bena koji je šutirao ali je Ilić u poslednjem trenutku izblokirao taj udarac. U 23. minutu posle slobodnog udarca Bena, Rodić je imao priliku da savlada Zogovića. U 25. minutu posle još jednog udarca iz ugla, Babić je odlično šutirao i kada je već Zogović bio savladan Stefan Jovanović sa gol linije loptu izbacuje u polje.

U 32. minutu odličan kontranapad gostiju koji šutem sa 20 metara završava Ben ali je za malo bio neprecizan. U 37. minutu zicer za Čaušića, Zogović odlično interveniše. U 44. minutu posle prekida iz ugla Žarković je odlično šutirao glavom ali je Borjan fenomenalno intervenisao i sačuvao svoju mrežu. Na odmor se otišlo sa prednošću gostiju od 2-1.

Čim je krenulo drugo poluvreme zvezda je krenula agresivno ka golu Zogovića, te je Ivanić imao odličnu priliku da postigne pogodak, odlično je šutirao ali je Zogović takođe odlično intervenisao, igrao se 2 min nastavka. U 57. minutu posle nespretne reakcije poslednje linije domaćih, Milan Pavkov se našao u idealnoj šansi da savlada Zogovića, međutim njegov udarac sa desetak metara otišao je pored leve stative Zogovićevog gola. U 61. min Stojković donosi prednost crveno-belima od 3-1 odličnim udarcem u dalji ugao Zogovićevog gola.

U 67. i 68. minutu prvo Pavkov, a onda i Ben pokušavaju da savladaju Zogovića ali je golman Bačke bio na mestu. U 82. minutu nova šansa za goste, pokušao je Ivanić ali je bio neprecizan.

Do kraja susreta na obe strane nije bilo prilika za postizanje pogodaka tako da se ova utakmica završila pobedom ekipe Crvene zvezde rezultatom 3-1.