BOD KAO KUĆA! BAČKA – ČUKARIČKI 1:1 (0:0)

Pomoćnici: Dragan Bogićević (Beograd) Goran Stanojević (Beograd)

Strelci: Tedić (Čukarički), Mićić (Bačka)

Žuti kartoni: Bajić, Đorić (Bačka), Đorđević Tedić (Čukarički)

BAČKA: Zogović, Bjeloš, Ilić, Grabež, Pantić M (od 57. min Radinović), Gavrić, Đorić, Bajić (od 65. Šubert), Mladenović, Makarić (od 85. min Spremo), Mićić

ČUKARIČKI: Stevanović N, Stevanović M, Kopitović, Puškarić, Bogosavac, Đordjević, Birmančević (od 72. min Zorić), Docić, Owusu, Kiso (od46. Stojanović) Mudrinski (od 79. min Tedić)

Večeras je na stadionu Slavko Maletin „Vava“ ispisana nova stranica u istoriji Bačke.

Čast da odigraju prvu utakmicu pod svetlošću reflektora na „Vavi“ pripala je fudbalerima Bačke i Čukaričkog pred nesto više od 4000 gledalaca kloliko ih se okupilo na stadionu da isprate ovaj istoriski spektakl.

Pored reflektora na južnoj strani stadiona Slavko Maletin „Vava“ pušten je i zvanično u rad novi LED semafor kako bi svi oni koji dođu na stadion mogli lakše da proprate oficijalne informacije vezane za samu utakmicu.

Pre samog starta utakmice minutom ćutanja odata je počast nedavno preminulom Ljubomiru Ćućuzu, jednoj od legendi Bačke i dugogodišnjem kapitenu „Plavih“

Kada je glavni arbitar ovog susreta Petar Piper označio početak utakmice želja kod svih prisutnih na stadionu bila je da puleni Dejana Čelara osvoje nova tri boda protiv odlične ekipe Čukaričkog.

Posle početnog ispitivanja snaga, već u trecem minutu susreta prva prilika za ekipu Bačke. Prekid sa strane izveo je Đorić, Ilić odlično zahvatio glavom i dobro šutirao ali je lopta prohujala pored leve stative gostiju. Od tog momenta pa sve do 15. minuta susreta ništa se nije ozbiljnije dešavalo, a onda kolosalna šansa za goste preko Birmančevića, ali je Zogović odlično intervenisao.

U 19. minutu kapiten gostiju Docić iz slobodnog udarca s boka proverava budnost golmana Zogovića, gađa drugi ugao, ali golman „Plavih“ maestralnom intervencijom šalje loptu u korner.

Makarić je u 23. minutu propustio kolosalnu šansu, izašao je sam pred golmana gostiju Stevanovića ali je golman „brdjana“ odlično intervenisao.

U 40. minutu odličan napad gostiju po desnoj strani preko Owusua koji odlično centrira na glavu Mudrinskom koji odlično šutira i pogađa okvir gola golmana Zogovića. Samo minut kasnije Gavrić odlično centra ka Mićiću koji odlično skače išutira glavom ali je golman Stevanović bio na mestu.

To je bila i poslednja prilika u prvih 45 minuta. Bačka – Čukarički 0-0.

Tek što je počelo drugo poluvreme počele su da se ređaju šanse pred oba gola. Prvo je Owusu imao stopostotnu šansu gde je iskosa sa peterca promašio prazan gol, da bi na drugoj strani Mićić probio po levoj strani odlično vratio povratnu loptu ka Gavriću koji je odlično šutirao ali je za malo bio neprecizan. U 55. minutu gosti pogađaju prečku gola Zogovića posle šuta Birmančevića.

Plavi uzvraćaju preko Đorića u 56. mnutu ali rezultat se nije menjao.
U 65. min pokušao je Radinović sa 18 metara ali je golman Stevanović bio na mestu.

U 79. minutu gosti dolaze do prednosti. Docić je uputio odličan centaršut u peterac golmana Zogovića gde se najbolje snalazi rezervista Tedić koji je ušao u igru svega nekoliko sekundi pre postignutog gola i manirom rasnog strelca loptu glavom ubacio u praznu mrežu.

Bačka – Čukarički 0-1.

U 84. minutu slobodan udarac za „Plave“ sa 20 metara udaljenosti od gola Stevanovića izveo je Gavrić ali je lopta preletela preko gola gostiju.

U 87. mnutu sporna situacija u kaznenom prostoru gostiju, srušen je Bjeloš, ali je pištaljka sudije Pipera ostala nema i kada su svi očekivali kraj susreta Luka Mićić donosi erupciju oduševljenja na Vavi 1-1! Odličan šut po zemlji u desni donji ugao Stevanovića, golman „brdjana“ ostao nemoćan.

Na kraju Bačka – Čukarički 1-1 i podela bodova na Vavi.