ПОБЕДА “Плавих” БАЧКА – СИНЂЕЛИЋ 3:2 (1:1)

Стадион: Славко Малетин “Вава”
Гледалаца: 1000
Главни судија: Ивковић Марко
Помоћници: Пешовић Млан и Јовановић Милорад

Стрелци: 0-1 Ђурић 41. мин 1-1 Димитрић 45. мин 2-2 Крстић (из једанаестерца) 3-1 Ђорђевић 72. мин 3-2
Жути картони: Крстић (Бачка), Ђурић, Ђорђевић (Синђелић)

БАЧКА: Милојевић, Томовић, Маринковић, Асани, Крстић, Костић, Стојановић М. Ђорђевић (од 84. мин Илић), Миловановић, Димитрић (од 89. мин Миланов), Обреновић Д. (од 67. мин Марковић)

СИНЂЕЛИЋ: Вукашиновић, Бумбар, Ђорђевић, Крстић, Веселиновић (од 80. мин Сићевић), Цакић,
Занг, Томовић, Бранковић, Драгачевић, Ђурић

Играчи Бачке су вечерас изашли на терен решени да пред својим навијачима упишу нову тројку на свој конто и тако се искупе за пораз од Металца прошлог викенда.

По пријатном времену и идеално припремљеном терену сви присутни љубитељи фудбала из Бачке Паланке и околних места, а било их је око 1000 видели су допадљив фудбал у режији обе екипе.

По првом звиждуку главног арбитра Марка Ивковића, Бачка је кренула агресивно ка голу гостију како бих што пре дошла до почетног вођства.
Са друге стране екипа Синдјелића се одлучила за дефанзиву покушавајући из полуконтри и контри да угрозе гол домаћина.

Већ у 4. мин прво узбудјење пред голом гостију. Прво је Ђордјевић шутирао са десетак метара у доњи десни угао гола Вукашиновића али је голман гостију одлично интервенисао и одбио лопту на коју је налетео Крстиц и погодио стативу.

Домаћин наставља са иницијативом у 9. мин право је чудо шта су промашили домаћи играчи. У три шута из непосредне близине у року од неколико секунди голман гостију Вукашиновић бравурозним интервенцијама спашава свој гол. Гости први пут прете после корнера, лопта је прошла кроз петерац али на срећу домаћих нико од гостујућих играча није захватио лопту.

Најбољу шансу Бачка је имала у 26. минуту када је Миловановић са петерца погодио пречку после ударца главом. Само неколико секунди касније Асани је топовски шутирао са шеснестерца, Вукашиновић је кратко одбио лопту на коју је натрчао Ђордђевић и са свега два метра послао лопту у гол аут.

Бачка је првих 45 минута тотално надиграла противника у свим елементима игре и право је чудо што је мрежа гостију остала нетакнута.

Како то у фудбалу бива, кад промашиш толико изгледних шанси следи казна. Синђелић је кренуо у контранапад и повео преко Ђурића.
Само минут касније изједначење! Димитрић је погодио за 1-1 у 45. минуту, што је био и коначан резултат првог полувремена.

На почетку других 45 минута Бачка наставља да доминира.

У 47. минуту једанаестерац за Бачку извео је Крстић и погодио за 2-1.

У 51. минуту Цакић је после једне контре гостију покушао са 25 метара, одлично шутирао и за мало био непрецизан.

У 70. минуту Асани одлично шутира са десетак метара али је Вуашиновић одлично интервенисао и избацио лопту у корнер.

Као да је то била најава новог поготка за Бачку. Играо се 72. минут када је Ђорђевић побегао задњој линији гостију и у маниру расних стрелаца послао лопту иза леђа данас одличног Вукашиновића. У 92. минуту Томовић смањује на 3-2.

До краја сусрета Бачка је и даље имала посед лопте, доминирала на терену и рутински сачували стечену предност за нову “тројку” и помак у врх табеле.