POBEDA “Plavih” BAČKA – SINĐELIĆ 3:2 (1:1)

Stadion: Slavko Maletin “Vava”
Gledalaca: 1000
Glavni sudija: Ivković Marko
Pomoćnici: Pešović Mlan i Jovanović Milorad

Strelci: 0-1 Đurić 41. min 1-1 Dimitrić 45. min 2-2 Krstić (iz jedanaesterca) 3-1 Đorđević 72. min 3-2
Žuti kartoni: Krstić (Bačka), Đurić, Đorđević (Sinđelić)

BAČKA: Milojević, Tomović, Marinković, Asani, Krstić, Kostić, Stojanović M. Đorđević (od 84. min Ilić), Milovanović, Dimitrić (od 89. min Milanov), Obrenović D. (od 67. min Marković)

SINĐELIĆ: Vukašinović, Bumbar, Đorđević, Krstić, Veselinović (od 80. min Sićević), Cakić,
Zang, Tomović, Branković, Dragačević, Đurić

Igrači Bačke su večeras izašli na teren rešeni da pred svojim navijačima upišu novu trojku na svoj konto i tako se iskupe za poraz od Metalca prošlog vikenda.

Po prijatnom vremenu i idealno pripremljenom terenu svi prisutni ljubitelji fudbala iz Bačke Palanke i okolnih mesta, a bilo ih je oko 1000 videli su dopadljiv fudbal u režiji obe ekipe.

Po prvom zvižduku glavnog arbitra Marka Ivkovića, Bačka je krenula agresivno ka golu gostiju kako bih što pre došla do početnog vođstva.
Sa druge strane ekipa Sindjelića se odlučila za defanzivu pokušavajući iz polukontri i kontri da ugroze gol domaćina.

Već u 4. min prvo uzbudjenje pred golom gostiju. Prvo je Đordjević šutirao sa desetak metara u donji desni ugao gola Vukašinovića ali je golman gostiju odlično intervenisao i odbio loptu na koju je naleteo Krstic i pogodio stativu.

Domaćin nastavlja sa inicijativom u 9. min pravo je čudo šta su promašili domaći igrači. U tri šuta iz neposredne blizine u roku od nekoliko sekundi golman gostiju Vukašinović bravuroznim intervencijama spašava svoj gol. Gosti prvi put prete posle kornera, lopta je prošla kroz peterac ali na sreću domaćih niko od gostujućih igrača nije zahvatio loptu.

Najbolju šansu Bačka je imala u 26. minutu kada je Milovanović sa peterca pogodio prečku posle udarca glavom. Samo nekoliko sekundi kasnije Asani je topovski šutirao sa šesnesterca, Vukašinović je kratko odbio loptu na koju je natrčao Đordđević i sa svega dva metra poslao loptu u gol aut.

Bačka je prvih 45 minuta totalno nadigrala protivnika u svim elementima igre i pravo je čudo što je mreža gostiju ostala netaknuta.

Kako to u fudbalu biva, kad promašiš toliko izglednih šansi sledi kazna. Sinđelić je krenuo u kontranapad i poveo preko Đurića.
Samo minut kasnije izjednačenje! Dimitrić je pogodio za 1-1 u 45. minutu, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Na početku drugih 45 minuta Bačka nastavlja da dominira.

U 47. minutu jedanaesterac za Bačku izveo je Krstić i pogodio za 2-1.

U 51. minutu Cakić je posle jedne kontre gostiju pokušao sa 25 metara, odlično šutirao i za malo bio neprecizan.

U 70. minutu Asani odlično šutira sa desetak metara ali je Vuašinović odlično intervenisao i izbacio loptu u korner.

Kao da je to bila najava novog pogotka za Bačku. Igrao se 72. minut kada je Đorđević pobegao zadnjoj liniji gostiju i u maniru rasnih strelaca poslao loptu iza leđa danas odličnog Vukašinovića. U 92. minutu Tomović smanjuje na 3-2.

Do kraja susreta Bačka je i dalje imala posed lopte, dominirala na terenu i rutinski sačuvali stečenu prednost za novu “trojku” i pomak u vrh tabele.