„BAP RACING TEAM“ – NAJBOLjI U KLASI DVA

0
381

Održane druge ovogodišnje moto – kros trke otvorenog prvenstva Srbije

Na stazi „Jeljen“ udaljenoj četrdesetak kilometara od Čačka, održane su druge ovogodišnje moto – kros trke otvorenog prvenstva Srbije.

Na trakama je učestvovalo više od 100 učesnika iz, Hrvatske, Bugarske, Makedonije, Slovenije, Mađarske, Srbije i drugih država. Među učesnicima iz naše zemlje našli su se i članovi bačkopalanačkog „BAP racing teama“.

U klasi MX – 65 boje bačkopalanačkog kluba branio je Danilo Crnjanski koji je u ukupnom plasmanu zauzeo četvrto mesto u konkurenciji devet takmičara. Takođe u klasi MX – 65, član bačkopalanačkog kluba Stefan Menčik je nakon dve održane trke bio sedmi, dok se Danijel Pavlinji takođe iz bačkopalanačkog kluba, nije pojavio na stazi zbog kvara na motoru.

Član „BAP racing teama“ u klasi MX – 3, Vlatko Provodovski je u konkurenciji 12 takmičara zauzeo deveto mesto, a u klasi MX – 2 junior, odnosno profesionalnoj klasi, Vojislav Crnjanski takođe član bačkopalanačkog kluba zauzeo je drugo mesto u konkurenciji sedam vozača. Crnjanski je inače debitant u ovoj klasi, a vozio je u međunarodnoj konkurenciji.

Bačkopalanački klub imao je svog predstavnika i u kalsi MX – 1. „BAP racing team“ je u ovoj klasi predstavljao Stefan Radanov, koji je u konkurenciji petnaest takmičara bio peti. Bolji plasman od Stefana ostvarila su tri takmičara koji voze Evropsko prvenstvo. Dakle, ovo je veliki uspeh Radanova, koji je u veoma jakoj konkurenciji sa vozačima iz inostranstva zauzeo petu poziciju.

Pantelija Vukobratov i Branko Radanov članovi kluba iz Bačke Palanke, nastupili su u klasi MX – S (senior), gde je bilo prijavljeno sedam takmičara. Radanov je zauzeo prvo, a Vukobratov peto mesto.

Član bačkopalanačkog kluba Zdravko Crnjanski bio je najbolji u klasi Quad cross, dok je njegov klupski drug Oliver Fekete bio drugi. Treće mesto pripalo je njihovom klupskom kolegi Nikoli Šenku. U ovoj trci Bačkopalančanin Veljko Stanišić, koji vozi za klub iz Bačke Topole doživeo je pad, nakon čega je završio takmičenje. Pad je bio uslovljen nekorektnom vožnjom Olivera Feketea, koji je u istoj ovoj trci udario u vozilo Nikole Šenka. Fekete je čini se pomalo preterao, i ova dva poteza sigurno mu ne služe na čast. Rukovodstvo „BAP racing reama“ se i ovim putem izvinjava Veljku Stanišiću i želi mu brz oporavak i štoskoriji povratak na stazu.

-Nakon dve održane trke koje se boduju za šampionat države, u ekipno jedan (klase MX – 65, MX – 1, MX – 2 i MX – 85) uslovno profesionalni vozači, trenutno je naš klub četvrti, dok smo u ekipno dva (klase MX – 3, MX – B, MX – S i ATV – quad) uslovno amaterski vozači, trenutno smo prvi. Nenad Jeremić, član našeg kluba zbog kvara na motoru nije učestvovao na trkama održanim na stazi „Jeljen“. Da se kojim slučajem pojavio na pomenutoj stazi, sigurno da bi naš ukupni plasman bio još bolji. Jeremić, inače vozi u klasi MX -1. Prezadovoljan sam ostvarenim rezultatima na drugoj ovogodišnjoj trci. Naš klub je u konkurenciji ekipno jedan u ovom trenutku četvrti među deset klubova, a u konkurenciji ekipno dva smo u ovom trenutku na prvom mestu među osam klubova – kaže Zdravko Crnjanski predsednik i takmičar „BAP racing teama“.

Trkama na stazi „Jeljen“ prisustvovalo je oko 2000 gledalaca. Naredne trke za šampionat Srbije, biće vožene 23 i 24.juna Kruševcu.

PIŠE: M.Đ.Kremenović