Bačka nije uspela, od jeseni u Prvoj ligi Bačka – Dinamo 0:1

Pomoćnici: Milivoj Ristić(Beograd), Dalibor ĐurĐević (Kruševac)
Žuti kartoni: Mićić, Kostić, Radinović, Žarković (Bačka) Popović, Đurišić, Gašić (Dinamo)

BAČKA: Zogović, Kostić, Žarković, Gojković, Žakula, Pantić, Gavrić, Tomić, Radinović (od 62. min Radović), Mićić (od 60. min Gordić), Makarić.

DINAMO: Lakić, Dimitov, Đurišić, Pavišić, Ožegović, Jovanović, Matsoukas (od 90. min Antić), Gašić, Popović (od 86. min Veškovac), Stevanović N., Stevanović M.

Stadion Slavko Maletin „Vava“ večeras je bio obojen u plavo. Svima kojima je Bačka u srcu došli su na stadion da pomognu „Plavima“ da se domognu baraža za opstanak u SLS, te su svojom podrškom bili 12. igrač i „vetar u leđa“ za pobedu nad neugodnim „Vranjancima“. Iako je pre početka susreta počelo strašno nevreme praćeno grmljavinom publika je ispunila „Vavu“.

Nervoza i pritisak zbog važnosti meča lebdeli su nad „Vavom“. Videlo se u uvodnim minutima meča da postoji veliki pritisak kod igrača Bačke, ali kako je utkmica odmicala on je nestajao. Na početku žustra igra na obe strane i kako je utakmica odmicala on je nestajao.

Posle uvodnog ispitivanja snaga, prvu priliku za promenu početnog rezultata imala je ekipa Dinama u 24. minutu kada je Matsoukas pokušao sa distance ali je bio neprecizan. Igrači Bačke pokušavali su da razvju igru ali su gosti uspešno parirali. U 32. minutu sporna situacija. U kaznenom prostoru srušen je Milan Makarić ali je pištaljka Danila Grujića ostala nema. U 36. minutu pokušao je Radinović sa 30 metara ali je golmn gostiju Lakić bravurozno intervenisao. Do kraja prvih 45 minuta nije se ništa značajnije dešavalo tako da se na odmor otišlo nerešenim rezultatom bez golova. Bačka – Dinamo 0-0.

U drugih 45. minuta Bačka je krenula na sve ili ništa, pa je već u 46. minutu zapretio Pantić sa 18 metara ali je bio neprecizan. U 48. minutu uzvraćaju gosti preko Popovića udarcem sa distance ali je lopta otišla preko gola Zogovića.

Kako je vreme odmicalo, snage je ponestajalo, tako je i igra Bačke bila nepovezana i bezidejna. Gosti su imali zicer u 66. minutu kada je Dimitrov promašio ceo fudbal sa svega pet metara udaljenosti od gola Zogovića. U 72. minutu šok za domaće posle jedne kontre gostiju! Dimitrov je savladao Zogovića i tako doneo prednost gostima od 1-0. Sporan je ovaj gol Vranjanaca jer se činilo da se igrač gostiju Dimitrov našao u ofsajd poziciji, no tako nije mislio i prvi pomoćnik Đurdjević a ni glavni sudija Grujić i ekipa Dinama je povela 1-0.

Do kraja susreta su igrači Bačke pokušali da dođu do izjednačenja ali nisu uspeli u svojoj nameri. Najbolju šansu za Bačku imao je Tomić u 84. minutu kada ga je Radović spojio sa golom, amladi vezista se nije snašao i tako je propala šansa za poravnanje rezultata.

Bačka od jeseni igrati u Prvoj ligi Srbije. Šteta za Bačku kao klub i za Bačku Palanku kao grad što se od jeseni neće gledati Superligaški fudbal na „Vavi“.

Bačka – Dinamo 0-1.