0
164

Fudbaleri Bačke juče su gostovali u Kuli u okviru 17. kola Superlige Srbije i doživeli ubedljiv poraz od ekipe Spartaka rezultatom 3-0.

Analizirajući utakmicu na osnovu statističkih podataka moźemo slobodno reći da ekipa koja nešutne loptu u okvir gola u toku 90. minuta ne može ni da se nada postizanju pogodka.

Elem, primljena tri gola u mreži Plavih jasno govore da je Spartak bio bolja ekipa od ekipe Bačke, D je više želeo pobedu i na kraju došao do nje lakše nego što se očekivalo. Kad ne možeš da šutneš loptu na protivnički gol možeš u svoj. Pantić je autogolom načeo mrežu svoje ekipe. Spartak je u dosadašnjih 16 odigranih kola postigao svega 10 golova, a danas tri za 90 minuta.

Da li je to loša odbrana ekipe Bačke?

Sumirajuću ovu utakmicu danas, jasno je da je utakmica odigrana jako slabo jer kad nešutneš loptu na gol protivnika, a s druge strane primiš tri gola nisi ni bod zaslužio.

Đorđević Dragan je nasledio Dejana Čelara i logično je sve da se promene iz korena ne mogu očekivati, ali ono što je još uočljivije jeste da se očigledno ništa promenilo u igri ekipe nije.

Da li se sve rešava promenom trenera?

Naravno da ne. Igrači moraju da shvate da moraju više da rade za ekipu, da timska igra mora biti iznad ličnog učinka. Bačka mora da menja nešto iz korena ukoliko ne želi da se opet grčevito bori za opstanak u Superligi Srbije. Ide zimska pauza, prelazni rok se bliži, a na ljudima iz rukovodstva kluba je da već sad razmišljaju o prelaznom roku i pojačaju igrački kadar. Još pet kola je do zimske pauze a Bačka u te četiri utakmice igra sa Napretkom, Čukaričkim, Vojvodinom i Radnikom gde joj je svaki bod zlata vredan.

Može li Bačka do Play off-a što je bio i očigledno ostao cilj Uprave ostaje da se vidi, ili će se Plavi i treću sezonu za redom boriti za opstanak u Superligi Srbije.

Autor: BPinfo.rs