RUKOMET: Rutinska pobeda Lavova

0
191

U nedelju, 10.03.2019. u Bačkoj Palanci je odigrana utakmica 14. kola Super B lige Srbije grupa Sever-Centar, u kojoj je ekipa RK Lavovi BP ugostila ekipu MRK Loznica.

Iako oslabljeni neigranjem Vujasinovića i Čupkovića, Lavovi su opravdali ulogu favorita na ovoj utakmici i sa “pola gasa“ ostvarili ubedljivu pobedu, revanširavši se tako Lozničanima za poraz u prvom delu prvenstva, RK Lavovi BP – MRK Loznica 29:19 (15:9).

Sam početak utakmice nije nagoveštavao ovakav rasplet. Igrači Lavova kao da su ovu utakmicu olako shvatili, što je domaćin iskoristio i vrlo neočekivano u 11 minutu igre imao dva gola prednosti (4:6). Vrlo brzo su Lavovi izjednačili, da bi se zatim vodila izjednačena borba sve do 15. minuta i rezultata 8:8. Domaći igrači kao da su tada uvideli da pobeda neće sama doći, ubrzavaju igru i do poluvremena prave seriju od 7:1, kojom je praktično i rešeno pitanje pobednika. U drugom poluvremenu trener Sudžum pruža priliku svim igračima, tako da su se sem trojice golmana i kapitena Okuke (nije bilo potrebe da ulazi u igru) svi upisali u listu strelaca. Najveću prednost Lavovi su imali u 48. minutu čak +11, a konačan rezultat je glasio RK Lavovi BP – MRK Loznica 29:19 (15:9).

U ekipi Lavova su svi igrači dali doprinos ovoj ubedljivoj pobedi, ali vredi istaći učinak sve trojice golmana, Pored standardno dobrog Ćirovića, priliku da pokažu šta znaju dobila su i dva golmana iz kadetske selekcije Lavova, Dutina i Jerković i u potpunosti su je iskoristili. Za igrača utakmice proglašen je kružni napadač Lavova Mirko Kozomora.

Na ovoj utakmici za Lavove su nastupali: Okuka, Grubor 3, Stanojev 1, Đurković 4, Milošević 3, Mrakić 1, Urošev 3, Kozomora 4, Jerković, Ćirović, Čupković 1, Radović 5, Prodanović 3, Dutina, Perleta 1 i Miljković 1. Na klupi su sedeli treneri Karanović Radovan i Sudžum Dragan .

Nakon ove pobede, Lavovi i dalje drže 2. mest0 sa 19 osvojenih bodova kao i trećeplasirani Vrbas Petrol, dok prvo mesto i dalje čvrsto drži Proleter iz Zrenjanina. Narednog vikenda Lavovi u 15. kolu, dočekuju ekipu MRK Požarevac iz Požarevca, koju su u prvom delu u Požarevcu ubedljivo porazili, tako da uloga favorita u ovom meču zasigurno pripada Lavovima. Međutim, mlada ekipa Lavova je upravo najlošije partije i pružala u utakmicama u kojima su bili izraziti favoriti, te ovoga puta oprez svakako ne treba da izostane. Utakmica će se odigrati u nedelju, 17.03.2019. sa početkom u 17 časova i 30 minuta, a podrška navijača u ovom meču će mnogp značiti mladoj ekipi Lavova.