PIROVA POBEDA MLADENOVLjANA Budućnost (M) – OFK Vrbas 2:1 (2:0)

0
221

Mladenovo: stadion „Budućnost“, gledalaca oko 1000, sudija Bikić (Kikinda). Strelci, 1:0 Kulić u 6. 2:0 Kovačević u 22.minutu, 2:1 Roganović u 70. minutu. Žuti kartoni, Lovre, Miladinović, Kovačević, Jovanić (Budućnost), Vujošević, Komazec, Jovičić i Jatić (OFK Vrbas). Crveni kartoni, Bukvić (Budućnost) 70.minut, Savić i Mušikić (OFK Vrbas) 90. minut.

Budućnost: Lugonja 7,5, Vulić 7 (od 61. minuta Bukvić -), Lovre 7, Kovačević 7,5, Vlajić 8, Furtula 7 (od 45. minuta Dujaković 7) , Jovanić 7 (od 77. minuta Bajić -), Radić 7, Jevtić 7, Miladinović 8,5.

OFK Vrbas: Jovičić 7,5, Brezovac 7,5, Savić 7 (od 59. minuta Janković7,5), Šmit 7, Avdalović 7,5, Jovanović 8, Roganović 8, Krnjajić 7,5 (od 90. minuta Andesilić -), Komazec 7,5, Mušikić 7,5 (od 67. minuta Jakić -) , Vujošević 8.

Igrač utakmice, Maksim Miladinović (Budućnost).

U drugoj utakmici baraža za popunu Vojvođanske lige „Sever“, Budućnost je savladala OFK Vrbas sa 2:1. Međutim, kako su Vrbašani u prvoj utakmici ostvarili pobedu od 1:0, u finale se plasirala ekipa OFK Vrbasa, zbog gola postignutog u gostima.

Početak utakmice nagoveštavao je drugačiji rasplet događaja na terenu. Naime, Mladenovaljani su u 6. minutu nakon sjajnog lob udarca Kulića sa 16 – 17 metara poveli sa 1:0, da bi prednost donmaće ekipe u 22. minutu udvostručio Kovačević, koji je sa šest – sedeam metara pogodio levi ugao gola golmana Jovičića.

U drugom poluvremenu slika n terenu se potpuno promenila. Naime, gosti iz Vrbasa krenuli su na sve ili ništa i to im se na kraju ispaltilo. Ključni trenutak na utakmici dogodio se u 70. minutu. „Rezervista“ Mladenovljana Bukvić isključen je iz igre zbog gađanja loptom protivničkog igrača, nakon čega su gosti preko Roganovića postiglo gol i smanjili vođstvo protivnika na 1:2. Gol je postigao najbolji pojedinac u redovima Vrbašana, Roganović, koji je sa 17 – 18 metara, smestio loptu u levi ugao golmana Lugonje.

Dakle, Vrbašani su i pored poraza uspeli da se plasiraju u finale barža za popunu Vojvođanske lige „Sever“, a Mladenovljanima ostaje da žale što su ispustili priliku da ubedljivije savladaju Vrbašane i stignu do finala.

PIŠE: M.Đ.Kremenović