Bačka u prijateljskoj utakmici protiv Radnika iz Bijeljine igrala nerešeno 2:2

Stadion: Slavko Maletin „Vava“
Gledalaca: 500

Glavni sudija: Mudrinić Tomislav (Bačka Palanka)
Pomoćnici: Darko Savović (Bačka Palanka), Dalibor Kantar (Bačka Palanka)

Strelci: 0-1 Jovan Motika 38. min 1-1 Ivan Đorić 43.  min 1-2 Fasilić 65. min 2-2 Makarić 90. min

Žuti kartoni: Franić (Radnik)

BAČKA: Zogović, Jovanović, Spremo, Šubert, Živković (od 46. min Kojić), M. Pantić (od 46. min Arsić), Đorić, Radinović (od 60. min Trivunović), F. Bajić (od 60. min Mladenović), Cvetković (od 60. min Pantić.I), Čeković (od 60. min Makarić)

RADNIK: Marković (od 72. min Hodzić), Merajić (od 46 Radović), Franić (od 60. minPurić), Sušić (od 46. min Lejić), Isić (od 60. min Despotović), Popara (od 72. min Krsmanović), Šantić, Glišić (od 46. Fasifić), Motika, Hadžić, Brković (od 46. min Djendić)

Danas je na stadionu Slavko Maletin „Vava“ pred oko 500 ljubitelja fudbala odigrana međunarodna prijateljska fudbalska utakmica između Bačke i Radnika iz (Bljeljine) člana Premijer lige BIH.

Ovaj susret odigran je u pauzi prvenstava zbog obaveza reprezentacija Srbije i BiH u Ligi nacija.

Od samog starta utakmice viđena je jedna dinamična i borbena utakmica od strane obe ekipe kao da je u pitanju borba za bodove.

Pa krenimo redom…

Posle uvodnog ispitivanja snaga prvu šansu na utakmici imala je ekipa Bačke. Marko Pantić je oprobao svoj šut sa nekih 30 metara ali je golman gostiju Marković bio na mestu. U 13. minutu Spremo je prošao po levoj strani, odlično zavrnuo loptu ka Cvetkoviću koji se nije snašao pred golom Radnika.

Igralo se između dva šesnesterca do 35. minuta kada domaći fudbaleri prete preko Spreme Milana koji je izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, odlično centrirao ka Pantiću koji je šutirao glavom i savladao Markovića međutim glavni arbitar Mudrinić je opravdano poništio pogodak zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao Pantić.

Gosti iz prvog ozbiljnijeg napada dolaze do pogotka.

Igrao se 38. minut kada je Brković probio po levoj strani, odlično zavrnuo loptu na penaltik gde se Jovan Motika najbolje snašao i snažnim udarcem po zemlji poslao loptu u donji desni ugao golmana Zogovića za vođstvo gostiju od 1-0.

Kratko je trajalo vođstvo gostiju. Već u 43. minutu Ivan Đorić donosi izjednačenje. U 44. minutu po desnoj strani probio je Filip Bajić odlično zavrnuo loptu na peterac ali se mladi Cvetković nije najbolje snašao.

To je bilo sve u prvih 45 minuta. Bačka – Radnik (B) 1-1

Tek što je počelo drugo poluvreme, tačnije u 51. mnutu odličan napad gostiju po levoj strani. Franić je ubacio loptu ka Đendiću koji je odlično šutirao iskosa sa leve strane i pogodio desnu stativu Zogovićevog gola.

U 65. minutu gosti dolaze do nove prednosti golom Kemala Fasifića. Odlična polukontra gostiju po desnoj strani probio je Hadzić odlično zavrnuo oštru loptu na peterac gde se najbolje snašao Kemal Fasifić i loptu sproveo u mrežu. Bačka – Radnik 1-2.

Od tog momenta „Plavi“ su krenuli angažovanije ka golu Markovića, zaigrali brže i tečnije ali bez konkretnog učinka.

Pokušavali su domaći igrači da ugroze gol gostiju ali su tek u 90. minutu uspeli da postignu gol preko Milana Makarica za konačnih Bačka – Radnik 2-2.

Autor: BPinfo.rs