Stadion: Slavko Maletin „Vava“

Gledalaca: 3500

Glavni sudija: Ilija Brdar (Novi Sad)
Pomoćnici: Miškeljin Miloš (Beograd) Stanojević Goran (Beograd)

Strelci: 0-1 Lukić 17. min 1-1 Bajić F.25. min, 1-2 Filipović 57,. min,2-2 Šarac, 83. min 3-2 Čeković 88.min

Žuti kartoni: Bajić F. Čeković, Tasić (Bačka), Mateus, Mišić, Bajić.V (Borac)

Crveni kartoni: Perišić (dve javne opomene), Stamenić (Borac)

BAČKA: Jevrić, Varga, Bajić F.Ilić, Bjeloš, Radinović (od 80. min Švonja), Čeković (od 90. min Tasić), Mićić, Trivunović, M.Bajić (od 69.min Šarac), Luković

BORAC: Mišić, Dračković, Filipović, Lukić (od 88.min Koveljic), Marinković, Mateus Stamenić, Perišić, Tasić, Zoćević, Čadjenović, Dupovac

Bačka je uspela! Superligaški fudbal i naredne sezone stanuje na „Vavi“.

Današnje popodne svaki navijač i simpatizer pa i ljubitelj fudbala u Bačkoj Palanci i šire je iškevivao i priželjkivao pobedu „PLAVIH“ koja je pulene trenera Dejana Čelara ostavljala u eliti i gde je svaki drugi ishod osim pobede Plavih značio kraj Superligaškom takmičenju i prelasku u Prvu ligu Srbije.

Približavajući se stadionu Slavko Maletin „Vava“ nešto pre 17 h kada je i bio zakazan ovaj duel tenzija i neki pozitivan strah se osećao u vazduhu, jer koliko Bačkopalančani vole Bačku najbolje se danas videlo po poseti na „Vavi“ gde su oni najvatreniji „BAČKISTI“ davali ton podrške fudbalerima u plavim dresovima, a ostali gledaoci pratili ritam onih najvatrenijih pristalica PLAVIH gde je podrška svih navijača na stadionu igračima Bačke bila fantastična, jer je želja bila samo jedna a to je pobeda.

Igrači Bačke su izašli na teren „Vave“ gde se videlo da u ekipi postoji onaj pozetivan naboj da se u poslednjoj utakmici Super lige ove sezone pred svojim navijačima ostavri i ispuni onaj zacrtani cilj s početka sezone a to je opstanak u eliti.

Krenulo je i tih poslednjih devedeset i kusur minuta zebnje među svima koji su se našli na stadionu Slavko Maletin Vava i kome je plavo bela boja blizu srcu i koja je brzo i nestala jer je Bačka od prvog zvižduka zagospodarila terenom i dala jasan znak ekipi Borca šta je danas očekuje na idealno pripremljenom fudbalskom tepihu stadiona Slavko Maletin „Vava“.

Prvu šansu na utakmici imala je ekipa Bačke! Igrao se 3. minut kada je Čeković ubacio loptu na peterac gostiju a Mićić sproveo loptu u mrežu gostiju, međutim nalazio se u nedozvoljenoj poziciji. Samo dva minuta kasnije Luka Mićić odlično prolazi po levoj strani ubacuje oštru loptu ka petercu gostiju na koju naleće Miloš Bajić koji sa svega nekoliko metara loptu prebacuje preko gola Mišica. Bačka nastavlja da pritiska gol gostiju. Prvo Ilić pogađa prečku posle prekida, pa je Luković neprecizan iz peterca gostiju a onda hladan tuš. Borac vodi 1.0! 8grao se 17. min sevnula je kontra Čačana, lopta je došla do Lukića koji izlazi sam pred Jevrića i uspečno ga vara za vođstvo gostiju.

Nekoliko minuta posle toga Filip Bajić donosi ekspresno izjednačenje. Odličan udarac sa nekih 17 metara završava u levom donjem uglu Mišićevog gola za poravnanje rezultata na 1-1.

Bačka nastavlja sa pritiskom ka golu gostiju, ali do poluvremena rezultat se nije menjao 1-1. Posle prvih 45 minuta.

U nastavku obe ekipe su krenule opreznije.Bačka jeste imala inicijativu, međutim prvi do vođstva dolaze gosti. Igrao se 57. minut, odličan prodor Češljevića i idealan centaršut ka Filipoviću koji odlično skače i šalje loptu iza Jevrića za 1-2.

Od tog momenta i šoka svih domaćin navijača pa i samih igrača na terenu više nikom ništa nije bilo jasno. Bačka je igrala, Borac se branio. Gosti u 62. minutu ostaju sa igračem manje pošto je Perišić morao ranije poslat na tuširanje zbog dve javne opomene.

Nestrpljenje na Vavi je sve veće i veće… nervoza je zavladala Vavom jer se put u Prvoligaško društvo približavao a onda…..

Triler koji se do sad nije video na stadionu Slavko Maletin Vava, završnica za infrakt.

U 83. minutu posle jedne akcije domaćih koja nije puno obećavala Bačka dolazi do ijednačenja golom Dina Šarca. Bačkisti se bude ceo stadion je na nogama, ori se PLAVI PLAVI. Igrači Borca padaju pod pritiskom Bačkine ofanzive nošene podrškom sa tribina. Prvo Borac ostaje sa još jednim igračem manje pošto je crvrni karton dobio Stamenić zbog nesportskog ponašanja.

Erupcija oduševljenja svih prisutnih na Vavi a bilo ih je oko 3500-4000 desila se u 88. minutu kada je Damir Čeković doveo Bačku u vođstvo od 3-2 i tako obezbedio opstanak i veliko slavlje svojim igračima i navijačima Plavih.

Bačka je treću sezonu za redom član najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji, Super lige.

Čestitke igračima, stručnom štabu i upravi kluba na ovom moramo reći velikom uspehu za sam klub, za sam grad. Jednostavno SUPER LIGA I DALJE STANUJE NA STADIONU SLAVKO MALETIN VAVA.

BAČKISTI HVALA VAM NA PODRŠCI. PROSLAVITE OVAJ ZAJEDNIČKI USPEH I VIDIMO SE USKORO DA ZAJEDNO KRENEMO U NOVE POBEDE.