Uspešna provera BAČKE! Sinđelić – Bačka 0:2

Pomoćnici: Miko Janjić i Svetozar Kisin (Bačka Palanka)

Strelci: Kastratović 0-1 27’ i Dimitrić 72’

BAČKA: Milojević, Isailović, Veselinović, Pronek, Stojanović, Urošević, Radojčić, Kastratović, Marković, Obrenović, Zlatković

Igrali su još: Ćirić, Budisavljević, Žakula, Asani, N. Stojanović, Kostić, Simić, Đordjević, Tomović, Dimitrić, Varga

SINĐELIĆ: Vukašinović, Doderović, Milićević, Đorđević, Filipović, Kočić, Jue, Ristivojević, Tomović, Đurić, Pešić

Igrali su još: Čarapić, Ćurković, Bumbar, Korhovoj, Jaraković, Mikuletić, Popovac, Janković, Stojanović, Radić, Galičić

Danas je u “Kući Fudbala” u Staroj Pazovi pred oko 150 gledalaca odigrana utakmica između Bačke i Sinđelića u sklopu priprema pred nastupajuću sezonu u Prvoj ligi Srbije.

Posle uvodnog dela i desetak dana dobrog rada, na red je došla prva kontrolna utakmica, gde su šef stručnog štaba Trivo Ilić i njegovi saradnici hteli da se uvere u potencijal igračkog kadra kojim raspolažu.

Od prvog minuta susreta Bačka je delovala dosta dobro i bila nadmoćniji rival na terenu. Svoju nadmoć nad ekipom Sindjelića krunisala je već u 27. minutu golom Kastratovića iz odlične akcije.

Do kraja prvih 45. minuta Bačka je stvorila još nekoliko izglednih prilika za pogodak, ali se na odmor otišlo sa prednošću “Plavih” od 1-0.

Na početku drugih 45. minuta treneri obe ekipe izvršili su promene igrača, ali se ništa bitnije na terenu nije menjalo. Bačka je imala inicijativu, više loptu u svom posedu i bila konkretnija u odnosu na ekipu Sinđelića koja je u par navrata pokušavala da pripreti, ali Bačkina poslednja linija tima je delovala dosta dobro i sigurno, s obzirom da je ovo prva kontrolna utakmica.

Bačka je nesumnjivo danas bila bolji rival na terenu, a to se pokazalo i u 72. minutu kada je Dimitrić povećao vođstvo “Plavih” na 2-0 i stavio tačku na ovu utakmicu iako je do kraja bilo još izglednih šansi za postizanje pogodka.

Dakle, Sinđelić – Bačka 0-2 i odlična provera za igrače “Plavih” koji su danas pokazali odličan pristup utakmici i ispunjavanju taktičkih zadataka koji je pred njih stavio šef stručnog štaba Trivo Ilić sa svojim saradnicima.

Ako se po jutru dan poznaje, onda i mi možemo konstatovati da u ovoj ekipi Bačke ima potencijala za ispunjavanje ciljeva, a to je svakako expresan povratak u društvo najboljih ekipa u Srbiji, Superligu.