LUGONjA MLADENOVLjANE ODVEO DALjE

0
235

U Tovariševu je pred oko 800 gledalaca odigrana utakmica baraža za utvrđovanje plasmana u Područnoj ligi Sombor. Rivali su bile ekipe Krila Krajine iz Bačke Palanke i Budućnost iz Mladenova. Iako prisutni gledaoci tokom 90. minuta igre nisu videli ni jedan gol, utakmica nije bila ne zanimljiva. Naprotiv, igrači obeju ekipa, pružili su igru koja je najvećim delom mogla da zadovolji prisutnu publiku. Zbog značaja utakmice Bačkopalančani i Mladenovaljani su igrali krajnje oprezno, više čuvajući vlastitu, a manje ugrožavajući suparničku mrežu. Kada se sve sabere, čini se da je nerešen rezultat i najpravedniji ishod ove utakmice.

S obzirom, da je u regularnom delu susret završen nerešenim rezultatom 0:0, pristupilo se izvođenju penala. Za Krila Krajine, golove su postigli, Balinović, Batinica i Marković, dok je golman Lugonja odbranio udarce sa bele tačke, Dukiću i Marčeti.. Sa druge strane, uspešni izvođači penala za Budućnost bili su Kulić, Radić, Jeftić i Vlajić, dok je golman Stojčević uspeo da zaustavi šut sa 11 metara Furtuli. Dakle, boljim izvođenjem penala 4:3, Mladenovaljani su se plasirali u baraž za popunu Vojvođanske lige „Istok“.

Budućnost: Lugonja, Vulić (od 66. minuta Miladinović),Lovre, Kovačević, Dujaković, Vlajić, Furtula, Jovanić (od 84. minuta Bukvić), Kulić, Radić, Jeftić.

Krila Krajine: Stojčević, Vignjević, Dukić, Medan, Balinović, Zelinčević, Plavanski (od 87. minuta Plavanski), Marković, Batinica, Ranisavljev (od 70. minuta Stupar), Češljević.

Utakmicu između Budućnosti i Krila Krajine kao glavni arbitar vodio je Aleksandar Bečanović iz Sombora, a pomoćnici su mu bili Slobodan Danilović iz Bača i Miloš Šavija iz Obrovca.

PIŠE: M.Đ.Kremenović