Košarkaši Hercegovca bolji u derbiju od Stare Pazove (VIDEO)

0
206

GAJDOBRA: U subotu (17.10.) Sportski centar u Gajdobri bio je poprište košarkaškog derbija 3. kola Prve srpske lige (sever) između domaćeg Hercegovca i Košarkaškog kluba Stara Pazova.

U jednoj čvrstoj i borbenoj utakmici obe ekipe su pokazali zašto su pretedenti na najviši plasman i ulazak u viši rang takmičenja.

Utakmicu su obeležila dva različita poluvremena. U prvom poluvremenu raspucane ekipe na obe strane, a koliko ove sezone može ekipa Hercegovca pokazao je NBA učinak od čak 63 poena una poluvremenu. Drugo poluvreme donelo je veoma čvrste odbrane na obe strane. Gosti su se trudili da stignu rezultat ali Hercegovac je znao da odgovori i u odbrani i u napadu. Na kraju je konačan rezultat bio 92:86 za Hercegovac.

Ostaje žal što je ova sjajna košarkaška predstava igrana bez prisustva gledaoca.

Na ovoj utakmici su za Hercegovac debitovali pojačanja, poznati basketaši 3 na 3, Stefan Stojačić, jedan od glavnih igrača Limana, i tandem iz Uba, Strahinja Stojačić i Marko Branković.

Nakon kompletiranog 3. kola Hercegovac ima 100% učinak i nalazi se na prvom mestu tabele Prve srpske lige (sever). Izabranici trenera Kisića sledeću utakmicu igraju u subotu (24.10.) u Inđiji protiv ekipe Železničara koja je uz dve pobede i jednim porazom trećeplasirana ekipa prvenstva.