Главни судија: Живковић Александар (Ниш)
Помоцници: Минић Млан (Ниш), Димитријевић Дејан (Врање)

Жути картони: Косовић, Вулићевић, Николић (Партизан), Зоговић, Пантић.М, Макарић, Јовановић (Бачка)
Црвени картон: Немања Милетић (Партизан)

Партизан: Кљајић, Н.Милетић, Марковић, Ваљенте, Шеховић (од 88. мин Урошевић), Здјелар, Косовић (од 88. мин Смиљанић), Николић, Пантић, Гомеш (од 74. мин Вулићевић), Закарић

Бачка: Зоговић, Јовановић, Илић, Бјелош, Грабеж, Пантић (од 86. Арсић), М.Радиновић (од 74. мин Ђорић), Гаврић, Мићић (од 66. мин Спремо), Младеновић, Макарић

Вечерашњи дуел између Партизана и Бачке је утакмица у којој је домаћа екипа била решена да победом над гостима из Бачке Паланке „зацеле ране“ после испадања из Европе док гости из Бачке Паланке екипа Бачке дошла је у Хумску да се надиграва потпуно растерећена што је и показала на овом мечу.

Првих десетак минута протекло је у почетном испитивању снага, да би у 10. минуту Пантић пробао свој шут са 18 метара од гола Зоговића али је био непрецизан.

У 15. минуту прва права прилика за црно беле. Ваљенте је одлично центрирао на другу стативу гола Бачке где се нашао Закарић који је одлично шутирао, медјутим одлични Бојан Зоговић је био на месту. Само минут касније Рикардо Гомеш се нашао у шанси одлично шутирао главом али био је непрецизан.

У 24. минуту Бачка после корнера који је извео Младеновић, Илић је после једне гужве затресао мрежу Кљајића, међутим судија Живковић га је поништио због офсајд позиције у којој се нашао штопер Плавих. У 35. минуту Бачка има одличну прилику преко Макарића. Младеновић је одлично пробио по десној страни и упослио Макарића који излази сам испред Кљајића али искоса, тако да његов шут одлази поред гола. Само минут касније десни бек Бачке, Јовановић се нашао у казненон простору, преварио Ваљентеа и када се очекивао шут ка Кљајићу изгубио је лопту. У 40. минуту Здјелар покушава са дистанце али његов шут завршава поред гола Зоговића.

До краја првих 45 минута није било озбиљнијих прилика за постизање погодтка тако да се на одмор отишло нерешеним резултатом Партизан – Бачка 0-0.

Тек што је почело друго полувреме прво је везиста гостију Гаврић опробао свој шут са дистанце али је био непрецизан.
Играло се између два шеснаестерца без неких већих амбиција , а онда у 49. минуту 1-0 за Партизан. Николић је спољним фелшом пронашао Марковића тако што је упутио одличан центаршут, Марковић се искрао одбрани Бачке и са неких пет, шест метара главом погодио даљи угао Зоговићевог гола за вођство домаћих.

У 63. минуту Младеновић је ушао у казнени простор, одлично шутирао у ближи угао голмана Кљајића али је голман црно белих био на месту. До краја утакмице углавном се играло између два шеснестерца с тим да су гости из Бачке Паланке у завршници меча имали две добре шансе за евентуално изједначење.

На крају Партизан долази до минималне победе резултатом 1-0 за нова три бода.

У наредном колу које је на програму 15. септембра због паузе која је условљена обавезама репрезентације у лиги Нације екипа Партизана гостоваће у Новом Саду екипи Пролетера док ће Бачка на свом стадиону угостити екипу Младости из Лучана.