Glavni sudija: Živković Aleksandar (Niš)
Pomocnici: Minić Mlan (Niš), Dimitrijević Dejan (Vranje)

Žuti kartoni: Kosović, Vulićević, Nikolić (Partizan), Zogović, Pantić.M, Makarić, Jovanović (Bačka)
Crveni karton: Nemanja Miletić (Partizan)

Partizan: Kljajić, N.Miletić, Marković, Valjente, Šehović (od 88. min Urošević), Zdjelar, Kosović (od 88. min Smiljanić), Nikolić, Pantić, Gomeš (od 74. min Vulićević), Zakarić

Bačka: Zogović, Jovanović, Ilić, Bjeloš, Grabež, Pantić (od 86. Arsić), M.Radinović (od 74. min Đorić), Gavrić, Mićić (od 66. min Spremo), Mladenović, Makarić

Večerašnji duel između Partizana i Bačke je utakmica u kojoj je domaća ekipa bila rešena da pobedom nad gostima iz Bačke Palanke „zacele rane“ posle ispadanja iz Evrope dok gosti iz Bačke Palanke ekipa Bačke došla je u Humsku da se nadigrava potpuno rasterećena što je i pokazala na ovom meču.

Prvih desetak minuta proteklo je u početnom ispitivanju snaga, da bi u 10. minutu Pantić probao svoj šut sa 18 metara od gola Zogovića ali je bio neprecizan.

U 15. minutu prva prava prilika za crno bele. Valjente je odlično centrirao na drugu stativu gola Bačke gde se našao Zakarić koji je odlično šutirao, medjutim odlični Bojan Zogović je bio na mestu. Samo minut kasnije Rikardo Gomeš se našao u šansi odlično šutirao glavom ali bio je neprecizan.

U 24. minutu Bačka posle kornera koji je izveo Mladenović, Ilić je posle jedne gužve zatresao mrežu Kljajića, međutim sudija Živković ga je poništio zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao štoper Plavih. U 35. minutu Bačka ima odličnu priliku preko Makarića. Mladenović je odlično probio po desnoj strani i uposlio Makarića koji izlazi sam ispred Kljajića ali iskosa, tako da njegov šut odlazi pored gola. Samo minut kasnije desni bek Bačke, Jovanović se našao u kaznenon prostoru, prevario Valjentea i kada se očekivao šut ka Kljajiću izgubio je loptu. U 40. minutu Zdjelar pokušava sa distance ali njegov šut završava pored gola Zogovića.

Do kraja prvih 45 minuta nije bilo ozbiljnijih prilika za postizanje pogodtka tako da se na odmor otišlo nerešenim rezultatom Partizan – Bačka 0-0.

Tek što je počelo drugo poluvreme prvo je vezista gostiju Gavrić oprobao svoj šut sa distance ali je bio neprecizan.
Igralo se između dva šesnaesterca bez nekih većih ambicija , a onda u 49. minutu 1-0 za Partizan. Nikolić je spoljnim felšom pronašao Markovića tako što je uputio odličan centaršut, Marković se iskrao odbrani Bačke i sa nekih pet, šest metara glavom pogodio dalji ugao Zogovićevog gola za vođstvo domaćih.

U 63. minutu Mladenović je ušao u kazneni prostor, odlično šutirao u bliži ugao golmana Kljajića ali je golman crno belih bio na mestu. Do kraja utakmice uglavnom se igralo između dva šesnesterca s tim da su gosti iz Bačke Palanke u završnici meča imali dve dobre šanse za eventualno izjednačenje.

Na kraju Partizan dolazi do minimalne pobede rezultatom 1-0 za nova tri boda.

U narednom kolu koje je na programu 15. septembra zbog pauze koja je uslovljena obavezama reprezentacije u ligi Nacije ekipa Partizana gostovaće u Novom Sadu ekipi Proletera dok će Bačka na svom stadionu ugostiti ekipu Mladosti iz Lučana.