Bačku iz Kupa izbacila Budućnost iz Dobanovaca!

Glavni sudija: Srećković Marko (Kragujevac)
Pomoćnici: Dimitrijević Marko (Kragujevac), Bilić Svetlana (Ruma)

Strelci: 0-1 27. min Kukolj, 1-1 Čeković 80. min

Žuti kartoni: Đorić, Mladenović, Ilić (Bačka), Mihajlović, Simić, Osman (Budućnost)

BAČKA: Zogović, Jovanović, Ilić, Grabež, Bjeloš, Pantić M, Đorić (od 67. min Arsić), Bajić (od 58. min Mladenović), Gavrić, Mićić (od 74. min Makarić), Čeković

BUDUĆNOST: Bažalac, Mihajlović (od 61. min Osman), Malović, Stojković, Emerum (od 77. Đorđević), Simić, Reljić, Oreščanin (od 61. min Lučić), Maksimović, Peralović, Kukolj

U susretu superligaša iz Bačke Paanke ekipe Bačke i prvoligaša iz Dobanovaca ekipe Budućnosti pred nešto više od tri stotine gledalaca viđena je dobra i dinamična utakmica.

Obe ekipe su ušle u meč sa ofanzivnom orijentacijom da što pre ugroze gol protivnika.

Već u trećem minutu Mićić je imao šansu da dovede domaće u vođstvo ali je njegov šut sa 10 metara završio preko prečke gola gostiju.

U osmom minutu uzvraćaju gosti preko Reljića, a Zogović odlično interveniše. U 11. minutu kolosalna šansa za Bajića posle odličnog proigravanja od strane Čekovića, međutim golman Dobanovčana Bažalac odlično interveniše.

U 15. minutu opet Bajić pokušava iskosa sa desne strane, a Bažalac je na mestu. U 20. minutu odlična kombinacija „plavih“ koja završava odličnim šutem Grabeža čiji udarac završava tik pored leve stative gola gostiju. U 28. minutu posle izgubljene lopte od strane Luke Mićića i odlične kontre gostiju, ofanzivni vezista gostiju Miloš Kukolj dovodi goste u vođstvo od 1-0.

U 36. minutu umalo 0-2. Emerum je „nanizao“ nekoliko igrača Bačke, došao do Zogovića ali je bio neprecizan. Do kraja poluvremena nije bilo više izglednih prilika za postizanje pogodka i promenu rezultata, tako da se na odmor otišlo vođstvom gostiju.

Bačka – Budućnost 0-1

Drugih 45 min počelo je ofanzovom Bačke ka golu Bažalca ali bez konkretnog učinka. U 65.minutu Đorić pokušava iz slobodnog udarca, a Bažalac loptu odbija u korner.

Bačka napada, gosti se brane i iz polu kontre i kontre pokušavaju da ugroze gol Bačke.

U 80. min konačno gol za domaće! Strelac Damir Čeković.

U 83. minutu kolosalna šansa za Plave. Čeković je odlično šutirao glavom posle izvarednog centaršuta Grabeža sa leve strane, ali je Bažalac odlično reagovao.

Na kraju regularnog dela susreta Bačka – Budućnost 1-1 i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca posle kojih je ekipa Budućnosi obezbedila učešće u 1/8 finala Kupa Srbije pobedom u penal seriji rezultatom 5-4