Naši zlatni kajakaši (VIDEO)

Страхиња Драгосављевић, Вељко Вјештица и њихов тренер Симо Болтић. ПОГЛЕДАЈТЕ ПРИЛОГ!

0
61

BAČKA PALANKA – Da je Bačka Palanka grad kajaka dokazali su Strahinja Dragosavljević, Veljko Vještica i njihov trener Simo Boltić. Oni su na Evropskom prvenstvu u Bratislavi osvojili 3 medalje u juniorkoj konkurenciji, i to 2 zlatne i 1 bronzanu.

Strahinja i Veljko su u trci dvoseda na 500 metara osvojili zlatnu medalju. I ako im je start bio nešto lošiji, na 250 metara su bili treći, njih dvojica su na kraju ipak uspeli da izbore prvo mesto, oborivši i svetski rekord, za 2 sekunde.

Tog dana, nekoliko sati pre trke dvoseda, Veljko Vještica je u jednosedu na 500 metara, osvojio bronzanu medalju, dok je Strahinja nekoliko sati nakon trke dvoseda, veslao trku jednoseda na 200 metara i osvojio prvo mesto postavivši novi svetski rekord.

Za ovaj veliki uspeh, pored ovih sjajnih momaka, zadužen je i njihov trener, Simo Boltić, bivši reprezentativac Srbije.