Intervju – Miroslav Mika...

BAČKA PALANKA - Bačka Palanka je malo mesto, ali u njoj žive veliki...

Teodora Zec iz Bačke...

BAČKA PALANKA - Od nesigurnih prvih odbojkaških koraka do reprezentacije Srbije - trinaestogodišnja...

Kilometri za pomoć deci...

BAČKA PALANKA - "Ko te juri" klub čine sportisti, profesionalni i rekreativni, koji...

Pobednici Kupa Srbije –...

GAJDOBRA - Košarkaši "Hercegovca" su pobednici Kupa Srbije! Oni su u sredu, 17....
Home Инфо Србија Vesić: „Izgradnja mosta počinje 2024. godine“ (VIDEO)

Vesić: „Izgradnja mosta počinje 2024. godine“ (VIDEO)

Свечано потписан Меморандум о разумевању за изградњу другог моста на Дунаву код Бачке Паланке. ПОГЛЕДАЈТЕ ПРИЛОГ!

0
1860

BAČKA PALANKA – U utorak, 5. decembra u Muzeju grada svečano je potpisan Memorandum o razumevanju za izgradnju drugog mosta na Dunavu u Bačkoj Palanci.


U svom obraćanju ministar građevinarstva saobraćaja i infrastrukture, Goran Vesić, rekao je da će izgradnja mosta kod Bačke Palanke početi već 2024. godine. Ministar Vesić je istakao da je predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, insistirao da ovaj projekat uđe u red prioriteta u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.

Ovaj most osim što će Bačku Palanku spojiti sa svoja dva naseljena mesta sa sremske strane, Neštin i Vizić, spojiće Bačku sa Semberijom i Mačvom.

Memorandum je potpisan između Republike Srbije i španske kompanije „Sentunion“. Potpisivanju su prisustvovali potpredsednik Vlade Srbije i ministar odbrane, Miloš Vučević, ministar građevinarstva saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić, predsednik kompanije „Sentunion“ kao i lokalni zvaničnici na čelu sa predsednikom opštine Bačka Palanka, Branislavom Šušnicom.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Exit mobile version