RUKOMET: Seniori Lavova ubedljivi na startu prolećnog dela prvenstva

0
260

U nedelju, 24.02.2019. u Bačkoj Palanci je odigrana utakmica 12. kola Super B lige Srbije grupa Sever-Centar, u kojoj je ekipa RK Lavovi BP dočekala ekipu RK SC Voždovac 2012 iz Beograda.

Voždovčani su kao i Lavovi, novajlije u ovom rangu takmičenja, a s obzirom na rezultat iz prvog dela (Lavovi su na gostovanju u Beogradu zabeležili minimalnu pobedu) očekivala se dobra i neizvesna utakmica. Međutim od samog starta je bilo jasno da je domaćin silno motivisan da se iskupi za bolan poraz od pre 4 dana u Kup takmičenju, a da gosti apsolutno nisu u stanju da se odupru silovitoj igri Lavova, koji su od početka do kraja utakmice kontrolisali i igru i rezultat. Rezultat svega toga se video na kraju, RK Lavovi BP – RK SC Voždovac 2012 35:25 (18:9).

Lavovi su, pred lepo popunjenim tribinama (oko 350 gledalaca), odlično otvorili utakmicu i već u 10. minutu stekli prednost od 8:4. Do kraja poluvremena Lavovi dodaju gas, i na poluvreme odlaze sa velikom i nedostižnom prednošću od 9 golova. U nastavku gosti dolaze sebi i uspostavljaju kakvu takvu ravnotežu na terenu, ali najviše što su mogli je da smanje zaostatak na 6 golova. Sredinom drugog poluvremena Lavovi ponovo preuzimaju inicijativu i u 53. minutu dolaze do maksimalnih +11. Gosti ipak uspevaju pred kraj utakmice da malo ublaže prednost Lavova, pa je konačan rezultat glasio RK Lavovi BP – RK SC Voždovac 2012 35:25.

U ekipi Lavova svi igrači zaslužuju čestitke na prikazanoj igri a malo bolji od ostalih bili su Marko Urošev i Aleksa Đurković, koji je proglašen i za igrača utakmice.

Na ovoj utakmici za Lavove su nastupali: Okuka, Grubor 1, Stanojev 2, Đurković 12, Milošević 1, Mrakić, Urošev 8, Mandić, Kozomora 2, Ćirović, Čupković 3, Radović 4, Prodanović 1, Dutina, Perleta i Vujasinović 1. Na klupi su sedeli treneri Permoser Slobodan, Sudžum Dragan i Karanović Radovan.

Nakon ove pobede Lavovi su i dalje na 3. mestu sa 15 osvojenih bodova, prvo mesto i dalje drži Proleter sa 20, a drugi je Vrbas Petrol sa 17 bodova. Narednog vikenda Lavovi u 13. kolu gostuju istoimenoj ekipi iz Novog Bečeja, koja se grčevito bori za opstanak i sigurno će dati svoj maksimum da u ovoj utakmici dođu do bodova spasa.