Prvi poraz Plavih u Antaliji – Bačka -Celje 0:1 (0:0)

0
160

U drugoj kontrolnoj utakmici fudbaleri Bačke odigrali su jednu interesantnu utakmicu gde su za protivnika imali petoplasiranu ekipu iz Slovenačkog prvenstva NK Celje iz Celja.

Treneri obeju ekipa, Zoran Govedarica s jedne i Dušan Kosić s druge strane, iskoristili su ovu utakmicu da daju šansu svim igračima.

Bačka je dosta dobro otvorila utakmicu, bila agresivna i čvrsta u uvodnih 15 minuta susreta, gde je Mićić Luka odlično pripretio u dva navrata odličnim udarcima sa ivice kaznenog prostora.

Posle teže povrede Damira Čekovića u 16. minutu, igrači Bačke kao da su stali, te je ekipa Celja imala dve ozbiljne šanse da dođe u prednost preko Ibiševića koji je u tim momentima najviše zadavao problema ekipi Zorana Govedarice.

U 39. minutu Balabanović odlično prolazi po levoj strani, odlično šutira, ali se na putu do mreže isprečila stativa.

Minut kasnije odlična stopostotna prilika za Celje. Štraus je sam izašao pred Milojevića, odlično šutirao, ali je mladi Milojević bravurozno intervenisao i spasio čist pogodak. Na odmor se otišlo bez golova, iako je bilo dobrih prilika i na jednoj i na drugoj strani. Bačka – Celje 0-0.

U drugih 45 minuta susreta oba trenera izvršila su nekoliko promena igrača u svojim ekipama.

Prvu pravu priliku u nastavku imala je ekipa Bačke kada je Žakula u 46. minutu odlično šutirao sa distance, ali je za malo bio neprecizan. U 55 min 1-0 za Celje. Strelac Cvek iz jedanaesterca. Posle bezazlene akcije ekipe Celja, Žakula je napravio prekršaj, ako se to uopšte i može nazvati prekršajem, ali glavni arbitar ovog susreta je rešio da dosudi najstrožu kaznu što je Cvek iskoristio i savladao Bojana Zogovića i doveo svoj tim u vođstvo od 1-0.

Od tog momenta ekipa Bačke je zaigrala nešto agresivnije i bila bolji rival na terenu. Plavi su imali veći posed lopte, ali bez konkretnog učinka u završnici.

U 59. minutu Nebojša Gavrić je oprobao svoj šut sa nekih 20 metara, topovski šutirao, ali je golman Celja Jurkan odlično intervenisao i efektnom paradom izbacio loptu u korner.

U 73. minutu stopostotna šansa za ekipu Celja. Vidmajer je odlično uposlio Korošeca koji je izašao sam pred Zogovića, gurnuo loptu pored njega i kada su svi očekivali loptu u golu Žakula je sa gol linije izbacio loptu u polje.

Nedugo zatim u 75. minutu još jedna odlična šansa za ekipu Celja. Korošec je odlično prošao po desnoj strani, odlično centrirao na glavu Štuceju koji sa svega pet metara šalje loptu glavom pored gola Zogovića.

U 79. minutu odlična šansa za Plave. Balabanović je iskosa ušao ukazneni prostor, odlično gađao dalji ugao golmana Jurkana, ali je ovaj krajnjim naporom loptu izbacio u korner.

U 81. minutu najbolja šansa za Bačku. Posle udarca iz ugla stvorila se gužva pred golom Jurkana, Žakula je sa svega pet metara dva puta šutirao ali je golman Jurkan maestralno intervenisao.

U 86. minutu odlična šansa za ekipu Celja. Rezervista Štravs je izašao sam ispred Zogovića ali je golman Baćke odlično intervenisao i skinuo zicer igraču Celja.

Do kraja utakmice Bačka je pokušavala da dođe do izjednačenja, bila je nadmoćnija i konstantno je atakovala ka golu Jurkana ali se rezultat do kraja nije menjao. Bačka – Celje 0-1 golom Cveka iz jedanaesterca.

Stručni štab Plavih itekao može da bude zadovoljan ovom proverom i pored minimalnog poraza, jer je njihov tim u ovom susretu bio u većem delu susreta bolja ekipa na terenu. Plavi već u sredu imaju novu proveru a protivnik im je Uzbekistanski prvoligaš Sogdiama.