Poraz “Plavih” u Novom Sadu! Proleter – Bačka 3:0 (1:0)

Gledalaca: 1000
Glavni sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac)
Pomoćnici: Vladimir Jovanović (Čačak)
Pavle Piper, (Čačak)

Strelci: 1-0 Čolović 41. min 2-0 Pantić (autogol) 53. min 3- 0 79. min Žarković (autogol)

Žuti kartoni: Bjeloš, Makarić (Bačka), Čović (Proleter)
Crveni karton: Makarić

PROLETER: Vesić, Jablan, Čuković, Leandro, Govedarica (od 81. min Ilić), Čolović, Čović, Vukajlija ( od 75. min Stamenić), Krasić (od 71. min
Plavšić), Novaković, Tanasin

BAČKA: Zogović, Jovanovic, Gojković, Ilić, Bjeloš, Žarković, Pantić, Radinović (od 69. Gavrić), Tomić (od 90. min Mićić), Makarić, Radović (od 68. min Balabanović)

Ovog predvečerja na stadionu Karađorđe sastali su se Proleter i Bačka u 28. kolu Superlige Srbije, gde su oba rivala u utakmicu ušla da osvoje sva tri boda.

Proleteru je pobeda značila i siguran plasman u PLAY-OFF, dok komšijama iz Bačke Palanke osvajanje tri boda bi im gotovo sigurno obezbedio bolju poziciju u PLAY OUT doigravanju .

Pred oko 1000 ljubitelja fudbala obe ekipe pružile su dosta dobru igru. Prvu priliku za promenu rezultata videli smo već u 14. minutu. Šansu je imala ekipa Bačke, koja je od početka susreta imala inicijativu. Radinović je odlično proigrao Jovanovića koji ulazi u kazneni prostor i zavrnuo oštru loptu kroz peterac domaćih, ali nikog od igrača u Plavim dresovima nije bilo da loptu sprovede u gol.

U 18. minutu Marko Pantić je oprobao svoj razorni udarac, odlično šutirao ali je golman domaćih Vesić odlično intervenisao.

U 20. minutu Čolović je sa nekih 25 metara šutirao ali je bio neprecizan. U 25. minutu Vujaklija je šutirao sa 25 metara od gola Zogovića ali je njegov šut završio tik iznad prečke. U 30. minutu stopostotnu šansa za Proleter. Čović je sa desne strane uputio centaršut ali je za sekundu Krasić zakasnio.

U 32. minutu trener domaćih Radojičić je zaslužio isključenje pošto je jednu kontru Bačke sprečio udarivši lopti na samoj aut liniji. Sudija Nikolić je morao isključiti stratega domaćih, međutim to se nije desilo.

U 41. minutu Proleter dolazi do vođstva golom Čolovića poprilično sretno. Naime, Čolović je šutirao ka golu Zogovića, na putu ka golu lopta kači Gojkovića i menja smer tako da je golman Bačke bio nemoćan. Proleter vodi 1-0.

U 44. minutu Milan Makarić je isključen iz igre zbog dve javne opomene.

Na poluvreme se otišlo voljstvom domaćih od 1-0.

U uvodnim minutima drugih 45. minuta igrali se između dva šesnaesterca. A onda u 53. minutu korner za domaće izveo je Jablan, lopta je zakačila Marka Pantića i prevarila Zogovića za vođstvo gostiju od 2-0.

Motivisan vođstvom, Proleter je nastavio da atakuje ka golu Bačke i već u 55. minutu moglo je da bude i 3-0. Čolović je izašao sam pred Zogovića, odlično šutirao ali je golman Bačke fenomenalno intervenisao. 77. min i odlična šansa za Proleter posle lepe akcije i idealna šansa za Novakovića, ali je Zogović vrhovima prstiju loptu skrenuo do prečke tako da je ostalo 2-0 .

U 80. minutu 3-0 za Proleter. Gol nalik drugom. Korner za domaće opet je izveo Jablan, a lopta opet pogađa Pantića i završava u mreži.

U 85. minutu stopostotnu šansa za Tomića ali je Vesić fenomenalno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Proleter zasluženo dolazi do bodova, ma da ekipa Bačke se držala dok je brojčano bila izjednačena i mora se priznati bila bolji rival u prvih 45. minuta do isključenja Makarića, a onda brojčano jači Proleter dolazi do važnih bodova.
Proleter – Bačka 3-0