PETARDA NA „VAVI“ BAČKA – DINAMO 5:1 (4:0)

283

Stadion: Slavko Maletin „Vava“
Glavni sudija: Đorđić Miloš (Beograd)
Pomoćnici: Miškeljin Miloš (Beograd), Đorović Nikola (Kragujevac)
Strelci: 1-0 Bjeloš 30. min 2-0 Makarić 35. min 3-0 Gasova (autogol) 4-0 Makarić 45. min 5-0 Pantić u 61. min.
Žuti kartoni: Pantić, Radinović (Bačka), Ilić, Ožegović, Nedeljković (Dinamo)
Crveni karton: Ilić (Dinamo, dve javne opomene)

BAČKA: Zogović, Jovanović, Gojković, Pantić, Žarković (od 65. min Žakula), Ilić, Bjeloš, Radinović, Tomić (od 78. min Marković), Makarić, Gavrić (od 68. min Radović)

DINAMO: Lakić, Gašić, Jovanović (od 6. min Vukajlović), Dimitrov (od 51. min Nedeljković), Ožegović, Pavišić, Ilić, Ratković, Okomayn, Stevanović M, Popović (od 46. min Mitrović)

Duel dve ekipe iz “donjeg doma“ tabele Superlige Srbije pratilo je oko 1500 ljubitelja fudbala iz Bačke Palanke i okolnih mesta, gde su obe ekipe prikazale zavidan kvalitet fudbala za najviši rang takmičenja u Srbiji.

Bačka je ušla u ovaj meč pod moranjem da se pobede Vranjanci po svaku cenu, dok ekipa Dinama koja je već bila otpisana i prvi povratnik u Prvu ligu Srbije uspela u prvih pet kola ovog proleća da se vrati u igru i ravnopravno konkuriše za opstanak u eliti sa ekipama koje su najugroženije a među kojima je i Bačka.

Prvo pravo uzbuđenje na utakmici videli smo u 19. minutu. Slobodan udarac je izvela ekipa Dinama, lopta se odbijala kao u bilijaru u kaznenom prostoru domaćih ali je Zogović bio najprisebniji i uhvatio istu. U 22. minutu susreta sudija Đorđić je iz igre isključio defanzivca Vranjanaca, Ilića zbog dve javne opomene. Samo minut kasnije Gavrić je imao dobru priliku da savlada Lukića ali je golman Vranjanaca bio na mestu.

U 30. minutu domaći dolaze do prednosti. Gavrić je odlično proigrao Bjeloša u kaznenom prostoru koji se odlično snašao i levom nogom plasirao loptu u nebranjeni deo mreže golmana Lukića za vođstvo domaćih od 1-0. U 33. minutu Pantić propusta idealnu šansu da podupla vođstvo domaćih, ali što nije iskoristio Pantić, Makarić jeste u 35. minutu posle fenomenalnog proigravanja od strane Tomica. Bačka – Dinamo 2-0.

U 42. minutu 3-0 za Bačku autogolom Gašića, da bi u 45. minutu bilo već 4-0, a strelac ponovo nezadržljivi Milan Makarić. To je ujedno bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Baĉka je prvi put ove sezone odigrala jedno furiozni i fenomenalno poluvreme koje je rešila u svoju korist 4-0, te se očekivao da se igrači u plavim dresovima zadovolje tom prednošću. Međutim, igrači Bačke su nastavili u istom tempu i od početka drugih 45. minuta opsedali gol golmana Vranjanaca Lukića.

Bačka kad je rasterećena igra bez pritiska lep i dopadljiv fudbal.

U 61. minutu 5-0 za Bačku evrogolom Marka Pantića! Kakav projektil sa 20 metara mlađanog veziste Plavih. U 73. minutu beležimo odličan pokušaj Tomića sa 17 metara, ali je Lukić ovog puta bio na mestu.

U 90. minutu penal za goste izveo je Mitrovici koji je savladao Zogovića za konačnih 5:1.

Do kraja susreta nije bilo izrazitih prilika za postizanje pogodaka, tako da je utakmica završena ubedljivom pobedom Plavih od 5-1.

Odlična predstava izabranika Zorana Govedarice. Bravo!!!