Građevinari odneli plen sa „Vave“ Bačka – Rad 1:2

Stadion: Slavko Maletin „Vava“
Gledalaca: 2500
Glavni sudija: Ilija Brdar (Novi Sad)
Pomoćnici: Petrović Dejan (Kikinda), Peranović Dragan (Šajkaš)
Strelci: 0-1 Trifunović 44. min. 1-1 Radinović u 70. min (iz jedanaesterca) 1-2 Smiljanić u 71. min
Žuti kartoni: Zogović (Bačka), Jovanović (Rad)

BAČKA: Zogović, Jovanović (od 72. min Balabanović), Gojković, Žarković, Mićić Bjeloš (od 60. min Arsić), Pantić (od 54. min Radović), Gavrić, Radinović, Radović, Tomić

RAD: Marković, Petrović, Jovanović, Perendija, Mladenović, Kasalica, Volkov, Stević, Šipčić, Veselinović (od 62. min Smiljanić), Trifunović (od 85. Balabanović M)

Po kišovitom i hladnom vremenu i odlično pripremljenom terenu za igru pred nešto više od 2500 ljubitelja fudbala „koplja“ su ukrstili Bačka i Rad.

Direktan duel ekipa koje se bore za očuvanje Superligaškog statusa doneo je tvrd ali borben i dinamičan fudbal.

Od prvog zvižduka glavnog arbitra Ilije Brdara obe ekipe krenule su maksimalno angažovano sa dosta duel igre, čime su nagovestili jednu borbu do poslednjeg atoma snage.

Prvi minuti protekli su u početnom ispitivanju snaga, da bi prvu ozbiljniju prliku za postizanje pogotka imala ekipa Bačke posle drugog uzastopnog udarca iz ugla kada se Žarković u šesnestercu gostiju nije najbolje snašao. Do 24. minuta nismo videli veće uzbuđenje, a onda je ekipa Rada izvela polukontru koju je šutem završio Mladenović sa nekih 18 metara ali je golman domaćih Zogović dobro intervenisao.

U 30. minutu kolosalna šansa za domaće. Radinović je povukao jednu kontru došao nadomah šesnesterca, raspalio po lopti gde je golman gostiju Marković bravurozno intervenisao, kratko odbio loptu koja je stigla do Tomića koji je pokušao da šutira ali se u presudnom momentu okliznuo i tako je propala kolosalna šansa za domaće. Samo dva minuta kasnije Petrović je odlično šutirao ali je lopta prošla tik pored desne stative gola Zogovića.

U 34. minutu kapiten domaćih Bjeloš je sa svega 7-8 metara od gola Rada neometan loptu poslao pored leve stative golmana Markovića i tako je propala najbolja šansa za „Plave“ u prvih 45 minuta.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 0-1. Igrao se 44. min kada je sevnula kontra gostiju, kada je Kasalica ušao u kazneni prostor Bačke, vratio povratni pas ka Trifunoviću kojem nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu i donese prednost gostima.

Na odmor se otišlo rezultam 0-1.

Na početku drugih 45 minuta, tj u 52. minutu ekipa Rada kada je Stević odlično prošao po desnoj strani i uposlio Mladenovića koji je šutirao pravo u Zogovića. Rad je uspešno čuvao stečeno vođstvo i što se utakmica bližila kraju domaći igrači postajali su sve nervoznji.

U 68. minutu jedanaesterac za domaće. Volkov je u kaznenom prostoru oborio Jovanovića, a sudija Brdar pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Uglješa Radinović i rutinskim udarcem sa „kreča“ savladao Markovića.

Samo minut kasnje Rad opet vodi. Smiljanić Goran je sa 15 metara odlično šutrao i preciznim udarcem savladao Zogovića za vođstvo „gradjevinara“ od 2-1. U 77. minutu posle gola Radovića pomoćni sudija Petrović poništio pogodak. Tada je nastala opšta jurnjava po terenu ali i na tribnama.

U 84. min ekipa Rada je imala zicer, Smiljanić je izašao sam pred Zogovića i pogodio stativu, na odbijenu loptu natrčao je Šević ali je Zpgović maestralnom intervencijom spasio pogodak.

Do kraja susreta Bačka je pokušavala da izjednači ali je ekipa Rada uspešno sačuvala prednost i osvojila tri boda u borbi za opstanak u Superligi Srbije.

Na kraju Bačka – Rad 1-2.