Glavni sudija: Anđelovski Novica (Kanarevo)
Pomoćnici: Peranović Dragan (Šajkaš), Šutulović Milan (Novi Sad)
Strelci: 0-1 Gavrić 6. min (iz jedanaesterca)
Žuti kartoni: Grabež, Jovanović (Bačka), Adamović, Tošić, Obrovac, Šušnjar (Mačva)
Crveni kartoni: Obrovac, Tošić (Mačva)

BAČKA: Zogović, Jovanovic, Grabež, Žarković, Ilić, Bjeloš, Gojković, Tomić, Radinović, Radović, Makarić

MAČVA: Puletić, Ristivojević, Adamović, Mijailović, Tošić, Obrovac, Gigić, Gavrić, Ivić, Pejović, Đoković

Bačka je danas dočekala ekipu Mačve u nameri da osvoji nova tri boda i nastavi seriju dobrih rezultata.

Mačva je ponovo stigla u grad na levoj obali Dunava da proba da iznenadi domaćina i posle niza, za njih nešto slabijih rezultata osvoji prva tri boda ovoga proleća.

Na stadionu Slavko Maletin “Vava” pred oko 1800 gledalaca viđena je jedna borbena utakmica sa dosta agresivnosti s obe strane na svakom delu terena, no krenimo redom…

Prva na utakmici zapretila je ekipa Mačve iz slobodnog udarca, ali je Zogović bio na mestu. U 6. minutu jedanaesterac za goste. U šesnaestercu domaćih oboren je Đoković, a siguran realizator najstrože kazne bio je Nenad Gavrić. Od tog momenta gosti iz Šapca su bili bolji rival na terenu u prvom delu prvog poluvremena. Domaćin je još uvek pokušavao da se vrati u igru, no gosti iz Šapca nisu dozvolili da se domaći razmahnu. U 25. minutu pokušao je Makarić iz slobodnog udarca sa 25 metara ali je golman gostiju Puletić sigurno intervenisao. Makarić je u 28. minutu opet pokušao sa distance ali je bio neprecizan. Prvo sledeće uzbuđenje viđeno je u 36. minutu utakmice kada je Tomić tukao sa ivice kaznenog prostora ali je za malo bio neprecizan. U 38. minutu slobodan udarac za domaće izveo je Radinović ali je za malo bio neprecizan.

U 40. minutu stopostotnu šansu propustio je Radinović koju je sam sebi i pripremio. Njegov udarac je prošao tik pored desne stative Puletićevog gola.

Na odmor se otišlo vođstvom gostiju Bačka – Mačva 0-1.

Drugo poluvreme počelo je blagom inicijativom domaćih. Pokušavala je Bačka da probije zadnju liniju Mačve ali im to nikako nije polazilo za nogom.

U 63. minutu glavni arbitar ovog susreta Novica Anđelovski isključio je iz igre igrača gostiju Ivana Obrovca zbog dve javne opomene. Već u 65. minutu posle kornera Gavrića, Gojković je imao kolosalnu šansu da poravna rezultat. Mučili su se domaći ali bez uspeha. U 73. minutu odličan pokušaj Makarića, fenomenalnom intervencijom Puletić sprečava izjednačenje. U 79. min Mačva ostaje sa dva igrača manje pošto je put u svlačionicu ranije pokazan Tošiću.

U 82. minutu najbolju šansu za izjednačenje imao je Bjeloš ali je njegov šut otišao preko gola. U pojedinim momentima činilo se da Bačka ne bi postigla gol da se igralo još sat vremena.  Mačva se branila i odbranila tri boda koji idu u Šabac. Bačka – Mačva 0-1