Pomoćnici: Goran Stanojević (Beograd),Miškeljin Miloš(Beograd)

Žuti Kartoni: Stevanović (Radnik)

BAČKA: Zogovic, Ilić, Bjeloš, Grabež, Jovanović, Radinović, M.Pantić, Gavrić (od 82. min Arsić), F.Bajić, (od 61. min Mladenović), Mićić, Makarić (od 72. min Spremo)

RADNIK: Vasiljević, Žarković, Mladenović, Stevanović, Kyeremeh, Pejčić (od 77. min Pavlović), Ristović (od 72. min Djordjević), Kovačević (od 37. min Stojanović), Milovanović, Zlatanović, Pantelić

Ove subotnje večeri na stadionu Slavko Maletin „Vava“ okupilo se preko 3400 ljubitelja fudbala, simpatizera i navijača Bačke da isprate ovu fudbalsku prestavu u kojoj su bitku za novu „trojku“ vodile ekipe Bačke i Radnika.

Bačka je pred svojim navijačima tražila drugu pobedu i popravljanje bodovnog salda i pozicije na tabeli, dok je ekipa Radnika iz Surdulice posle prošlonedeljnog poraza od Mačve na svom terenu u Bačku Palanku po iskupljenje za poraz u prošlom kolu i tražila svoju šansu da iznenadi domaćina osokoljena svojim odličnim igrama u prošlosti na ovom stadionu i pruženim odličnin partijama.

Zanimljiv meč posle uvodnog ispitivanja snaga priliku da prva dođe u vođstvo na ovom susretu imala je ekipa Bačke. Igrao se 12. minut kada je Makarić oprobao svoj šut sa distance ali je lopta završila na desnoj stativi Vasiljevićevog gola.

U 15. minutu svoj šut sa 30-ak metara oprobao je i Marko Pantić ali je lopta otišla pored gola Radnika. U 17. minutu odličan napad Bačke preko Jovanovića koji odlično probija po desnoj strani ulazi u kazneni prostor i šalje oštru loptu u peterac Radnika ali se niko od napadača „Plavih“ nije našao na pravom mestu.

Samo minut kasnije Bačka preko Gavrića preti iz slobodnog udarca sa 18 metara udaljenosti od gola Vasiljevića po sredini ali njegov šut završava tik pored leve stative gola Radnika.

U 23. minutu Bajić odlično šutira sa 18 metara i pogadja prečku. U 26. minutu erupcija oduševljenja na „Vavi“. Nebojša Gavrić evrogolom donosi prednost Bačkoj. Odličan šut sa 25 metara lopta je završila u desnom gornjem uglu Vasiljevićevog gola. Bačka – Radnik 1-0.

U 37. minutu susret je prekinut da bi se ukazala pomoć fudbaleru Radnika Kovačević Nikoli kojeg je Gavrić nehotice šutirajući ka golu pogodio u glavu. Kovačević je izgubio svest i kolima hitne pomoći prevezen u Bačkopalanački dom zdravlja.

U 41. mnutu Bačka opet ima idealnu šansu preko strelca jedinog pogotka do sad Nebojše Gavrića čiji šut odlično zaustavlja mladi čuvar mreže Radnika Nikola Vasiljević.

U 43. mnutu stopostotna šansa za „Plave“. Gavrić je prošao po desnoj strani, odlično uputio loptu ka Makariću koji šutira iz okreta, a mlađani Vasiljević bravuroznom intervencijom sprečava domaćina da duplira prednost.

Do kraja poluvremena se ništa značajnije nije dešavalo tako da se na odmor otišlo rezultatom Bačka – Radnik 1-0.

Tek što je počelo drugo poluvreme kolosalna prilika za goste. Ristović je izašao sam ispred Zogovića, međutim čuvar mreže „Plavih“ maestralnim padom u noge i odličnom intervencijom sprečava izjednačenje. Igrao se 48. minut susreta.

U 50. minutu Bajić Filip propušta odličnu priliku za Bačku. Grabež je odlično probio po levoj strani, vratio loptu na penaltik na koju je naleteo Bajić, odlično šutirao ali je za malo bio neprecizan.

U 53. minutu šansa za Radnik posle slobodnog udarca sa boka koji je izveo Milovanović Pantelić je odlično skočio zahvatio loptu glavom ali je njegov šut završio tik pored desne stative Zogovićevog gola.

Igrao se 60. minut i nova šansa za goste iz Surdulice. Mladenović je zavrnuo oštru loptu ka Kyeremehu koji je odlično šutirao ali je odlični Zogović bio na mestu. Surduličani preuzimaju inicijativu, ali u 70. minutu Bačka ima odličnu priliku. Gavrić je odlično povukao jednu loptu u kazneni prostor gostiju odlično zavrnuo loptu na penal ka Mladenoviću koji šutira, Vasiljević kratko odbija loptu na koju natrčava Makarić i šalje loptu preko prečke Vasiljevićevog gola.

U 78. minutu stopostotna šansa za Radnik. Milovanović je ubacio jednu dugačku loptu u kazneni prostor Bačke, Pantelić se iskrao odbrani Plavih, šutirao ali na sreću svih prisutnih slabo šutirao.

Samo minut kasnije Stojanović pogađa levu stativu Zogovicevog gola.

U 81. minutu svoj šut sa 18 metara oprobao je Nemanja Mladenović ali je Vasiljević bio na mestu.

Do kraja susreta igralo se između dva kaznena prostora tako da se rezultat do kraja susreta nije menjao.

Pobeda Plavih u veoma neizvesnoj utakmici. Bačka-Radnik 1-0

Sve pohvale za mladog debitanta, sudiju Momčila Markovića na čije suđenje nemaju primedbi ni gosti ni domaćini.