Đoković dominantno do sedme titule u Melburnu!

0
322

Đoković – Nadal 3:0 (6:3, 6:2 i 6:3). Fenomenalnom igrom u finalu srpski teniser Novak Đoković savladao je svog velikog rivala Rafaela Nadala sa 3:0 u setovima i dominantno došao do sedmog trofeja na Australijan openu i 15. grend slem titule u karijeri.

Đoković je dominirao od početka pa tokom celog meča koji rezultatski nije bio uobičajeno dramatičan kao većina duela ovih suparnika, ali je po kvalitetu prikazane igre i nadmetanja bio na vrlo visokom nivou.

Već na samom startu meča, na prvom servis gemu Nadala, Đoković osvaja dve brejk šanse od kojih prvu pretvara u vođstvo koje potom održava do kraja seta za vođstvo od 1:0.

U nastavku se vodi izjednačena borba sve do sredine drugog seta kada Đoković na 2:2 opet osvaja dve brejk šanse i već prvu pretvara u vođstvo. Potom osvaja i drugi brejk za ubedljivih 6:2 na kraju drugog seta u finalu turnira u Melburnu.

I u trećem setu se situacija ponovila gotovo kao u predhodna dva. Već na drugom servis gemu Nadala, Đoković osvaja dve brejk šanse. Nadal uspeva da anulira prvu brejk šansu, ali Đoković u narednom pokušaju osvaja poen za vođstvo od 2:1 u trećem setu. Potom je sve bilo rutina do konačnih i 3:0 u setovima za osvajanje trofeja Otvorenog prvenstva Australije.

Ovom pobedom Đoković je nastavio niz trijumfa u međusobnim duelima sa Nadalom i sada vodi sa 28:25.

Sedmom titulom u Melburnu postavio je rekord za buduće generacije, jer to do sada nikome nije pošlo za rukom, a ujedno je osvojio i 15. gren slem titulu u karijeri.

Tok meča:

11.50 – I drugi brejk za Novaka kojim osvaja treći set sa 6:3, a time i ceo meč sa 3:0 u finaluMelburna.

11.43 – Đoković osvaja svoj servis gem i potvrđuje vođstvo sa 5:3 u trećem setu posle dva sata igre. Nadal servira za ostanak u meču.

11.32 – Prva brejk šansa za Nadala posle više od sat i 40 minuta igre. Ipak, Novak uspeva da anulira tu brejk šansu i osvaja prednost za gem loptu. A onda osvaja poen za 4:2 u trećem setu.

11.19 – Novi brejk za Novaka! Već na drugom servis gemu Nadala, Đoković osvaja dve brejk šanse. Nadal uspeva da anulira prvu brejk šansu, ali Đoković u narednom pokušaju osvaja poen za vođstvo od 2:1 u trećem setu.

11.03 – Đoković osvaja i drugi set za 2:0 u finalu! Novak ponovo rutinski, bez izgubljenog poena, osvaja svoj servis gem za 6:2 u drugom setu.

10.59 – Novi brejk za Đokovića! sjajnom serijom udaraca sa osnovne linije Novak uspeva da ponovo oduzme servis Nadalu i dođe nadomak osvajanja i drugog seta – 5:2!

10.54 – Veliko iskušenje za Novaka, brejk šanse za Nadala ali ipak srpski teniser pronalzi način da osvoji gem i potvrdi prednost – 4:2.

10.44 – Brejk za Novaka i u drugom setu! Na trećem servis gemu Nadala Đoković uspeva da osvojiprve dve brejk šanse u drugom gemu. Već prvu šnsu Novak pretvara u prednost od 3:2 i servira da potvrdi brejk.

10.32 – Novak rutinski dolazi do 1:1 bez izgubljenog poena u svom prvom servis gemu drugog seta.

10.29 – Nadal prvi servira u drugom setu i uspeva da sačuva servis za 1:0.

10.23 – Đoković rutinski osvaja svoj servis gem za 6:3 i vođstvo od 1:0 posle prvog seta u finalu Melburna.

10.18 – Nadal osvaja svoj servis gem bez izgubljenog poena, prvi put u dosadašnjem toku meča, i ostaje u prvom setu. Na 5:3 Novak servira za osvajanje seta.

10.13 – Đoković sa lakoćom dolazi i do 5:2, Nadal servira za ostanak u prvom setu.

10.10 – Novi kratki, sigurni i dominantni servis gem za Đokovića – 4:1, potom i Nadal osvaja svoj servis gem za 4:2.

10.02 – Iako se ponovo suočavao sa gubitkom gema na svoj servis, Nadal ipak uspeva nekako da se izvuče iz te situacije i osvoji prvi poen u finalu – 3:1.

09.53 – Brejk za Novaka! Nadal pokušava da uzvrati, ali Đoković osvaja dve brejk šanse od kojih već prvu pretvara u vođstvo od 2:0 u prvom setu. Potom servira da potvrdi prednost i bez izgubljenog poena stiže i do 3:0.

09.48 – Novak samouvereno osvaja svoj servis gem bez izgubljenog poena za 1:0 na početku prvog seta.

09.40 – Đoković i Nadal izlaze na teren „Rod Lejver arene2 na zagrevanje. Za nekoliko minuta počinje meč, a prvi na servisu biće Novak Đoković.

Prvi teniser sveta i drugi na listi finalnim mečom na Otvorenom prvenstvu Australije u svom 53. duelu nastavljaju ispisivanje istorije svetskog tenisa.

U mečevima do finala i Đoković i Nadal su na terenima proveli oko 12 sati demonstrirajući sjajnu igru i odličnu formu.

Oba tenisera imaju odličnu motivaciju pred današnji duel. Đoković želi rekordnu sedmu titulu u Melburnu i ukupo 15. gren slem.

Sa druge strane Nadal uz želju da osvoji 18. gren slem trofej, verovatno želi da se revanšira i za nezaboravni poraz iz finala 2012. na ovom terenu.

U međusobnoim duelima Đoković vodi sa 27-25, dobio je 12 od poslednjih 15 međusobnih okršaja, kao i poslednjih sedam na betonu.

Dosadašnje rivalstvo dvojice teniskih velikana je već ispisalo istoriju svetskog tenisa, a ovaj finalni meč je svakao nastavak te priče.

Meč počinje je počeo u 9.40 po našem vremenu, a njegov tok i kretanje rezultata možete pratiti na našem portalu.