Čelarevčani bolji od Jarčana! ČSK – MLADOST 2:1 (1:0)

0
227

Danas je stadion ČSK Pivare iz Čelareva bio odlično popunjen.

Mnogi ljubitelji fudbala iz Čelareva i okolnih mesta došli su da pomognu igračima ČSK-a da dođu do tri boda koja bi im sačuvala realne šanse da opstanu u Srpskoj Ligi grupa „Vojvodna“ protiv direktnog konkurenta, ekipe Mladosti iz Bačkog Jarka.

Čelarevčani su u meč ušli dosta nervozno nošeni pritiskom i važnošću utakmice, ali su imali više od igre i oni su bili tim koji je bio bolji na terenu.

Ređale su se šanse na jednoj i na drugoj strani, ali do 38. minuta kada je dosuđen jedanaesterac za domaće, mreže su uglavnom mirovale.

Veseljko Trivunović je doveo „Pivare“ u vođstvo pogotkom sa bele tačke i tim rezultatom se otišlo na odmor.

I u drugih 45. minuta domaći su bili bolji, ali je nervoza u tabore obe ekipe sputavala igrače da prikažu nešto bolju igru.

Petar Tanasin je u 75. minutu doveo ČSK Pivaru u vođstvo od 2-0 ali su gosti već u 80. minutu uspeli da smanje rezultat na 1-2 što je bio i konačan rezultat ovog susreta.

Kolika je samo bila važnost ove utakmice, govori tenzija na terenu, ali i tribinama. Na tribinama je došlo do koškanja i opšte tuče između dela domaćih navijača i članova uprave Mladosti, te je prisebnošću i pravovremenoj intervenciji pripadnika MUP-a Bačka Palanka sprečen teži incident.

Na kraju ČSK Pivara je pobedom pobegla iz opasne zone i ima priliku da pobedom na gostovanju ekipi Cementa u Beočina u narednom kolu overi opstanak u Srpskoj Ligi grupa „Vojvodina“.