Bačkopalančani odneli bod iz Kruševca! Napredak – Bačka 1:1 (0:1)

186

Kruševac 04. avgust
Stadion „Mladost“
Gledalaca: 1000
Glavni sudija: Lazar Lukić (Beograd) Pomoćnici: Uroš Stojković (Beograd), Bogićević Dragan (Beograd)

Strelci: 0-1 Gavrić 28. min, 1-1 Ndiaye 69. min

Žuti kartoni: Vulić (Napredak), Grabež, Ilić, Bjeloš (Bačka)

NAPREDAK: Petrović N. Petrović Ne, Boranijašević, Kostić, Ostojić, Ndiaye, RegisSamuel, Veskovac, Vulić, Alivodić, Vukanović

BAČKA: Zogović, Bjeloš, Ilić, Živković, Grabež, Pantić M, Gavrić, Đorić, Mićić, Bajić, Makarić

Večeras je pod „Bagdalom“ odigrana utakmica 3. kola Super lige Srbije između domaće ekipe Napretka i Bačke iz Bačke Palanke.

Na stadionu sportskog centra „Mladost“ okupilo se oko 1000 ljubitelja fudbala kako bi ispratilo ovaj interesantan duel dve podjednake ekipe.

Napredak posle slabe igre i poraza u Šabcu rezultatom 1-0 u duelu sa ekipom Mačve je svakako bio motivisan da pred svojim navijačima zabeleži drugi trijumf od starta Super lige Srbije, dok ekipa Bačke posle pobede nad „evropskim“ Spartakom ŽK rezultatom 2-1 na svom terenu u Bačkoj Palanci u Kruševac je došla puna samopouzdanja sa jasnim ciljem da pod „Bagdalom“ ostvari povoljan rezultat i u Bačku Palanku se vrati neporažena.

Krenimo redom…

U prvih 15 minuta ove utakmice uglavnom se igralo između dva šesnesterca, gde su obe ekipe krenule otvorenog garda.

Vec u 16. minutu utakmice prvi prete domaći preko Alivodića, ali je Zogović na mestu. Već u 18. Vulić odlično šutira sa ivice šesnesterca, ali njegov šut završava peko gola Zogovica.

Od 24. minuta dve kolosalne šanse za domaće. Prvo Vukanović, a onda i Ndiaye šutiraja ali Zogović briljantno interveniše.

Kad neiskoristiš svoje šanse, nepisano fudbalsko pravilo je da sledi kazna.

Posle izvedenog kornera sa leve sttrane najbolje u kaznenom prostoru domaćih snalazi se Nebojša Gavrić koji matira nemoćnog Petrovića za vođstvo gostiju od 1-0. Igrao se 28. min.

Posle primljenog gola Kruševljani stiskaju obruč oko gola Zogovića, ali je golman Palančana večeras odlično raspoložen. Zadnja linija Bačke odolevala je pritisku Kruševljana i iz kontri i polukontri ugrožavala gol domaćih.
Zaista, Bačka odlična u prvih 45. min i zasluženo odlazi na odmor vođstvom od 0:1.

Tek što je počelo drugo poluvreme utakmice rezervista domaćih Eskić se nalazi u odličnoj prilici za postizanje gola, ali je sa svega pet metara od gola Zogovića loptu poslao preko prečke. Palančani borbeni, motivisani i osokoljeni vođstvom bodre se međusobno i u uvodnim minutima drugog poluvremena odolevaju pritisku domaćina.

U 56. min posle velike gužve u petercu „Plavih“, golman Bačke maestralan na gol liniji i hvata loptu koju su svi videli u mreži. Napredak sve više pritiska zadnju liniju Bačke koja odbija napade domaćih. Ndiaye je mogao da poravna rezultat ali je njegov šut glavom sa peterca završio preko prečke odličnog Zogovića.

U 69. minutu posle kornera sa desne strane odličan u skoku bio je Ndiaye i loptu poslao iza leđa Zogovića. Gol za Napredak – Bačka 1-1.

U 80. minutu pokušao je igrač domaćih Vukanović, ali je Zogović krajnjim naporom vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.

U 85. minutu slobodan udarac za domaće sa 18 metara od gola gostiju izvodi Vulić ali samo do živog zida.

U 88. minutu odličnu kontru fudbalera Bačke neuspeva da realizuje Makarić. To je bila i poslednja prilika na utakmici. Napredak Bačka 1-1.

Zaslužen bod Palančana na teškom gostovanju u Kruševcu.