Pomoćnici: Peranović Dragan (Šajkaš), Šutulović Milan (Novi Sad)
Strelci: 1-0 Žarković 48. min 2-0 Makarić 75. min

Žuti Kartoni: Ilić, Žarković, Bjelos, Žakula (Bačka), Sinđić, Đalović (Zemun)
Crveni karton: Ilić (Bačka) dve javne opomene.

BAČKA: Zogović, Jovanovic, Iliĉ, Žarković, Gojković, Bjeloš, Tomić (od 73. min Pantić), Grabež, Gavrić (82. min Radinović), Makarić, Radović (od 67. min Žakula)

ZEMUN: Milošević, Azemović, Đalović, Kiso (od 61. min Podunavac), Savić, Nešović, Mijailović (od 46. min Ilić), Mladenović, Sinđić, Vučić, Mrkajić (od 70. Vidić)

Po idealnom vremenu i dosta dobro pripremljenom terenom za igru, danas su na stadionu Slavko Maletin “Vava” snage odmerili Bačka i Zemun.

Pozicija na tabeli Superlige Srbije pokazuje da je ovaj današnji duel bio susret dve ekipe koje se bore za superligaški život, te im je ovaj susret bio od velike važnosti.

Ekipa Bačke je imala veliki teret na leđima i pobeda je bila imperativ. S druge strane, Zemun je priželjkivao da ostane neporažen na gostovanju u Backoj Palanci, što bi ekipi iz Gornje Varoši bio odličan podstrek za dalje utakmice u očuvanju superligaškog statusa.

Zemun je prvi pripretio već u 1. minutu, ali je Zogović bio na mestu.

Bačka je prvu ozbiljnu priliku imala u sedmom minutu. Tomić je imao priliku da savlada Miloševića, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora završio pored leve stative gola Zemuna.

Zemunci opasniji u prvih 20 minuta susreta. Baš u 20. minutu Kiso je imao idealnu šansu da savlada Zogovića, ali je njegov šut završio tik iznad prečke. U 22. minutu opet napad Zemuna i idealna šansa za Zemun, medjutim Zogović pravovremenim istrčavanjem sprečava najgore.

Bačka je uglavnom pretila preko Tomića i iz prekida.

Zemunci su pokušavali sa distance, ali bez konkretnih prilika za postizanje pogotka.

Na odmor se otišlo bez golova Bačka -Zemun 0-0.

Tek ŝto je počelo drugo poluvreme domaći dolaze do vođstva. Radović je uputio fenomenalan centaršut u peterac gde se najbolje snaŝao Žarković, koji loptu šalje iza leđa Miloševića.

Domaći osokoljeni vođstvom su nastavili sa pritiskom na gol gostiju, pritiskali su „Plavi“ poslednju liniju Zemuna, ali su gosti uspevali da odbiju atake domaćih.

Od 61. minuta od kako je sudija Brdar zbog dve javne opomene iz igre isključio Nemanju Ilića, na terenu je bilo sve borbenije i agresivnije. Dosta oštrih startova sa obe strane, ali je sudija Brdar sve držao pod kontrolom.

Branila se Bačka sa igračem manje, a onda su domaći iz jedne kontre došli do prednosti od 2- 0 golom Milana Makarića sa opštu erupciju oduševljenja na „Vavi“.