Vatromet pored Dunava – Bačka preživela Kosanov Napredak

0
149

Domaćin dva puta jurio prednost Kruševljana, na kraju 3:3

Kvalitet fudbala možda nije vrhunski, ali ume i domaća Superliga navijačima pruži uzbudljive duele. Takav je bio u petak uveče u Bačkoj Palanci, gde su domaća OFK Bačka i kruševački Napredak odigrali 3:3 u premijernoj utakmici 18. kola.

Bio je to meč sa dosta preokreta, a na kraju je domaćin bio zadovoljniji ovakvim ishodom iz dva razloga – gubio je do sredine drugog poluvremena, a pritom je uspeo da ostane neporažen u duelu sa timom iz gornjeg dela tabele.

Dvostruki strelac za OFK Bačku bio je Filip Bajić, a oba pogotka postigao je iz penala. Onim drugim, u 73. minutu, postavio je konačan rezultat. Početak utakmice pripaoje ekipi Milorada Kosanovića.

Kruševljani su poveli već u 12. minutu kada je Miloš Vulić bio najsnalažljiviji pred protivničkim golom. Šest minuta kasnije domaćin je izjednačio prvim pogotkom Bajića sa bele tačke.

Potpuni preokret OFK Bačkoj doneo je vezista Damir Čeković koji je mrežu zatresao u 58. minutu i tada je delovalo da bi domaćin mogao da osvoji sva tri boda. Ipak, tako nisu mislili gosti iz Kruševca.

Međutim, u nastavku je Kosanovićeva ekipa potvrdila kvalitet. Izjednačio je Nikola Eskić u 66. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije novu prednost Napretku doneo ove sezone sjajni Aleksa Vukanović.