0
188

Vojvođanski derbi pripao domaćinima pred 2.000 svedoka sudija Simović u centru pažnje

OFK Bačka – Spartak ŽK 2:1 (0:1)

Bačka Palanka – Stadion: Slavko Maletin Vava. Gledalaca: 2.000. Sudija: Novak Simović (Lovćenac). Pomoćnici: Milan Šutulović i Svetlana Bilić. Žuti kartoni: Bjeloš, Spremo, Grabež (OFK Bačka), Savković, Torbica (Spartak ŽK). Strelci: 0:1 Mile Savković (jedanaesterac) u 40, 1:1 Milan Makarić u 46, 2:1 Luka Mićić Savković (jedanaesterac) u 71. minutu.

OFK BAČKA: Zogović, Ilić, Živković, F. Bajić, Bjeloš, Makarić (od 84. Trivunović), Mićić (od 81. Arsić ), N. Pantić, Grabež, Đorić, Gavrić (od 66. Spremo).

SPARTAK ŽK: Ostojić, Dunđerski, Kerkez, Ćalasan, Milošević, Torbica, Maričić, Đuričin (od 78. Đenić), Čečarić, Glavčić (od 50. Šimura), Afum (od 34. Savković).

OFK Bačka caruje ravnicom. Fudbaleri iz Bačke Palanke, zahvaljujući preokretu u drugom poluvremenu, upisali su tri boda i komšijama iz Subotice naneli prvi poraz u sezoni.

U 12. minutu u šesnaestercu gostiju srušen je Bajić, a sudija Simović je pokazao na belu tačku. Izvođač najstrože kazne bio je Bjeloš, ali nije bio dovoljno precizan jer je lopta pogodila desnu stativu gola golmana Ostojića.

U 39. minutu Subotičani su poveli sa 1:0. Savković je izveo kazneni udarac sa 11 metara, pogodio levi ugao golmana Zogovića koji je otišao u suprotnu stranu.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Bačka je došla do izjednačenja. Makarić je u 46. minutu, sa 13-14 metara smestio loptu u levi donji ugao golmana Ostojića.

U 67. minutu dosuđen je kazneni udarac sa 11 metara za Spartak. Penal je izveo Savković, ali ga je „pročitao” Zogović i loptu koja je krenula u levi donji ugao uspeo da uhvati.

Konačan rezultat 2:1 postavljen je u 71. minutu. Kerkez je srušio Makarića u šesnaestercu Subotičana, a sudija Simović je još jednom pokazao na belu tačku. Izvođač penala Luka Mićić šutirao je po sredini gola, a lopta ispod golmana Ostojića završila u mreži.